Súlyos kérdésekkel szembesülünk

2011. június 08. 14:00

Jó lenne elkerülni, hogy az emberek azt gondolják, levették a vállukról az árfolyamkockázatot. Interjú.

2011. június 08. 14:00
Simor András
FN.hu

Közleményben kifogásolták a devizahitelesek megsegítésére vonatkozó javaslat bizonyos elemeit. Azt írták, hogy az árfolyamrögzítés hamis biztonságérzetet kelt. Hogy kell ezt érteni?

Ez az egyik legfontosabb aggodalmunk a csomaggal kapcsolatban. Jó lenne elkerülni, hogy az emberek azt gondolják, levették a vállukról az árfolyamkockázatot az árfolyamrögzítés lehetőségének bevezetésével. Ha valakinek azt mondják, hogy számára 2014 végéig 180 forint a svájci frank árfolyama, akkor gondolhatja azt, hogy ezzel a probléma megoldódott.

Talán nem.


Reméljük, hogy a megállapodást aláíró felek mindent megtesznek annak érdekében, hogy az ügyfelek megértsék és mindvégig tudatában legyenek annak, hogy 2014 végétől az árfolyamkockázat újra az övék lesz, sőt a rögzítési időszak alatti árfolyamkockázat is végső soron őket terheli. Ha például az időszak során, illetve 2014 év vége után is a mostanihoz hasonló lesz a svájci frank árfolyama, akkor egy átlagadós a mostani, tehát a csökkentést megelőző törlesztőrészlethez képest durván 7 százalékkal, a 2011 és 2014 közötti csökkentett törlesztőrészlethez képest pedig 30 százalékkal kell, hogy többet fizessen 2015-től. A csomagnak ez a része lényegében időnyerésről, vagyis arról szól, hogy az ügyfelek időt kapnak a magasabb részletek fizetésére való felkészülésre, ami persze nem elhanyagolható kedvezmény.

Ön szerint hány devizahiteles él majd ezzel a lehetőséggel?


Ezt most lehetetlen megmondani: azt hiszem sok múlik majd a következő hónapok árfolyamának alakulásán: minél erősebb lesz a svájci frank a következő hat hónapban, annál többen éreznek majd késztetést arra, hogy belépjenek a programba.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
trust
2011. június 09. 06:53
Jegybank elnökének üzenném, hogy akkor, amikor beetették a magyar népet és éveken keresztül sugallták, hogy vegyen fel minél több kölcsönt, akkor miért nem kiabált? Akkor mindenki a bankok és a kormány részéről is kussolt, hagyták, hogy had menjen a lavina. Én Raiffeisen bankos vagyok, van egy hitelkártyám, amire hiába utasítottam vissza, rátettek még egy jó kis összeget. Amikor bementem a bankba, azt mondták, hogy nem lehet visszautasítani. Most meg azt mondják, hát ilyent nem lehetett megtenni, de bizony, meg lehetett. Ezt soha nem fogom megbocsájtani a banknak!
OrangeOrder
2011. június 09. 00:15
Úgy látszik, egy a recept a volt kormányok tagjainál és holdudvaránál: amit 2002-2010 között a lakosság és az ország kárára tettünk, most a Fideszen kérjük számon. Persze bazmeg, egy év alatt majd mindent kitakarítunk és a visszájára fordítunk, mi? Mert hitelből hagytátok a népet tékozolni, egy egész generációt neveltetek az élősködésre, rohadt, alpári férgek!
sensei
2011. június 08. 23:31
A milliárdok a szolgáltatókat, és az államot érte. Vagyis GyFűpatkányt is.
sensei
2011. június 08. 23:20
A kisbeszállítókat 200 milla kár érte. Csak összehasonlításképp...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!