Elolvastuk Gyurcsány könyvét, hogy Önnek már ne kelljen!
Krimit írt a volt miniszterelnök, van benne egy Ferenc néven felszentelt homoszexuális, kiugrott, véres kezű pap, és még sok más ínyencség.
Ha az MSZP elutasítja a reformokra felszólító hangokat, a köztársaság „visszaállításának” elmaradásáért jelentős felelősséget viselhet.
„Ma nincs olyan demokrata politikus, aki komolyan gondolja azt, hogy hiteles szereplője lehet az öszszefogásnak egy olyan párt, amely minden belső átvilágítást érdemi lépések nélkül söpör le az asztalról, amely tartózkodik a belső versenytől, vagy amely egy év alatt semmiféle érdemi belső financiális átvilágítási anomáliáról nem tudósított újságírót. Ha azonban az MSZP rendre elutasítja a mostanihoz hasonló, öntisztulási reformokra felszólító hangokat, úgy a többi demokratikus párt felé irányuló közeledésnek, az ellenzéki összefogás, illetve a köztársaság »visszaállításának« elmaradásáért a párt jelentős felelősséget viselhet. Ezt a helyzetet a jelenlegi vezetés is elismerte azáltal, hogy elfogadta Gyurcsány pártszavazási kezdeményezését, annak ellenére, hogy a javaslat nyilvánosságra kerülésekor a jelenlegi vezetők részéről elutasítás volt a válasz. Pár napra rá – tudósítások szerint – mindenféle kampány nélkül több mint 1000 aláírás gyűlt öszsze, amely meghátrálásra késztette a frakciót, illetve az elnökséget. Ezzel pedig időt nyert a pártvezetés, hiszen »jobb« ma 1200 aláírás, mint pár hét múlva több ezer. Az MSZP politikusai tehát bizalmatlanok egymás iránt és a párttagokkal szemben.
A bizalmatlanság egy további jele, hogyMesterházy és Gyurcsány abban állapodtak meg, hogy a május elsejei majális – az MSZP nagyrendezvénye előtt – nem beszélnek nyilvánosan a dokumentumról. Nem elemzői kérdés – hanem erkölcsi –, hogy akkor ki rúghatta fel a megállapodást a »jól bevált« kiszivárogtatás iskolapéldájával. Ezt az eljárást a közvélemény nyolc éven keresztül már megszokhatta. Az MSZP-kormányzás nyolc évében ugyanis nem volt olyan frakcióülés, amelynek végére ne kerültek volna ki – sajátos narratívával ellátva – online felületekre az egyes »erős embereknek« nem tetsző bejelentések, javaslatok vagy észrevételek. E gyakorlatot szocialista politikusok interjúkban elismerték, de az »új« MSZP még mindig ezt tartja a sajtó- és belső pártélet kezelése leghatékonyabb eszközének. Ez a gyakorlat azonban valószínűleg éppúgy nem szimpatikus a párttagoknak, mint az LMP-nek vagy a civileknek.”