Kár temetni a magyar rövidpályás gyorskorcsolyát: két Európa-bajnoki érem a bizonyíték!
A Liu testvérek távozása után a nők vették át a vezérszerepet a sportágban.
Elsősorban a vívóversenyeken látott esetek verték ki a biztosítékot.
Nyitókép, fotó: Gémesi Csanád – összetörve... Nyitókép, fotó: MTI/Illyés Tibor
Saját bőrünkön is tapasztalhattuk, hogy enyhén szólva is vitatott ítéletek születtek a Grand Palais-ban. Világ- és Európa-bajnok kiválóságunk, Gémesi Csanád a kiesése után nem véletlen nyilatkozott könnyek között, összetörve: „Nagyon nehezen tudom elfogadni, amit velem tettek. Mindent elkövettem a felkészülés során és itt, a helyszínen is, és nagyon közel voltam a bravúrhoz. Ez az asszó nagyon sokáig elkísér majd engem...”
Csanád nagybátyja, Gödöllő polgármestere, Gémesi György még tovább ment:
mocskos csalásként emlegette fel, hogy unokaöccse ellen az utolsó, döntő találatot tévesen ítélte meg a bolgár bíró a tunéziai Fares Ferdzsani elleni nyolcaddöntőben.
De emlékezhetünk arra is: a grúzok Sandro Bazadze (a kétszeres egyéni Európa-bajnok annyira felháborodott, hogy nem is akarta elhagyni pástot), a görögök Teodora Gkuntura valamint az olaszok Filippo Macchi veresége után hivatalosan panaszt tettek a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnál.
A sportal.hu összeálításában a vívók korábbi legendás szövetségi kapitánya, Kovács Tamás szerint nem csalássorozat történt, csupán tévedtek a hivatalos személyek. A korábban versenybíróként is rangos nemzetközi versenyeken résztvevő szakember ugyanakkor hozzátette:
„Új szabályokat kellene hozni! Ahogy látom, sok az olyan bíró, aki évtizedek óta aktív, és bár ez amatőr sportág, Világ Kupa-versenyek vannak hétről hétre, amikért pénzt kapnak.
Én csökkenteném a mandátumukat két olimpiai ciklusra, így el lehetne kerülni az összefonódásokat, másrészt egységesíteni kellene a szemléletet, amely már lassan a lottóhoz hasonlít”.
Fentiek már csak azért is érdekes, mert szerdán a csapatversenyek is elkezdődnek a párizsi olimpián – a férfiaknál és a nőknél is komoly magyar éremesélyekkel...
Kapcsolódó cikkek a Olimpia 2024 aktában.
Nincs leállás: az elmúlt hétvégén három aranyérem volt a termés.
Kiss Péter Pál mostantól már kétszeres paralimpiai bajnok, emellett négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnok.
A pécsi sportoló a 200 méteres vegyesúszás SM9 kategóriájának döntőjében elsőként csapott a célba a párizsi paralimpián.