Vérre menő női röplabda – kiszúrták a nyíregyházi játékos szemét (FOTÓ)
Felháborodtak a vendégek a sportszerűtlen fogadtatást követően.
A kiemelt látványcsapatsportágként működő szakág új női vezetője csökkentené az állami támogatástól való kiszolgáltatottságot.
Nyitókép: Hunvolley.hu
A Magyar Röplabda Szövetség Bögöly Gyula június lemondása után Vatai Gabriellát választotta meg elnöknek öt évre a szervezet rendkívüli tisztújító küldöttgyűlésén. A korábbi 51-szeres válogatott, az elmúlt időszakban az MRSZ operatív, majd ügyvezető igazgatójaként dolgozó Vatai egyetlen jelölt volt a posztra. Munkáját tiszteletbeli elnökként a 329-szeres válogatott röplabdázó Bardi Gyöngyi, valamint kilenctagú elnökség segíti majd.
Bögöly búcsúzásként a magyar sajtóban megjelent vádaskodó cikkekre vonatkozóan elmondta: a TAO-elszámolásokkal kapcsolatos esetleges visszaéléseket nem ők, hanem az Állami Számvevőszék vizsgálja a 2020 és 2022 közötti évek vonatkozásában. A volt elnök kiemelte, az elmúlt hét évben jóval több lett a TAO-támogatásra jogosult sportszervezet, ami miatt "a tortaszeletek kisebbek lettek", éppen ezért az ugyancsak távozó elnökséggel együtt kudarcként élte meg, hogy nem sikerült a Szerencsejáték Zrt.-t bevonniuk a támogatók körébe.
„Olyan elnökre és elnökségre van szükség, amely a privát szférából megfelelő mennyiségű pénzt tud bevonni a röplabdába. A cél nem lehet más, mint a megújulás és a még hatékonyabb szervezet kialakítása” – idézte az MTI Bögöly Gyulát. Az jól látszik, nagy a baj a sportágban, mert két éven belül már a negyedik elnöke van a szervezetnek. Erre erősít rá Sárik Zoltán elnökségi tag mondandója is.
„Érdemi, rendszerszintű eredményeket nem tudunk felmutatni a látványcsapatsportágak körébe való bekerülés óta, és minden évben rettegünk, hogy kiesünk ebből a rendszerből”
– mondta Sárik. Közölte, meglátása szerint különböző, általa részletesen kifejtett szabálytalanságok miatt a küldöttgyűlés eredménytelen lesz, és az itt esetleg meghozott döntések a bíróságon megtámadhatók lesznek.
Vatai Gabriella a küldöttgyűlésen kijelentette: a sajtóban megjelentekkel ellentétben "nem tűnt el egymilliárd forint a szövetségből", és csődbe sem megy az MRSZ,
ugyanakkor a felhalmozott tartalékaik egy részét felhasználták a tavalyi két világeseményre, az U17-es Európa-bajnokságra és az U19-es világbajnokságra. Emellett tavaly sok tagszervezetnek kellett utófinanszírozásban elutalni befejezett ingatlanberuházásra szóló összegeket.
Az új elnök elárulta, néhány hónappal ezelőtt nem fordult meg a fejében, hogy elnökjelöltként fog a küldöttgyűlés elé állni, de sikerült olyan koncepciót összerakniuk, ami alapján "nyugodt szívvel mondhatja, megválasztásuk esetén meg fogják állni a helyüket".
„Nem one man show-t szeretnék megvalósítani, a kezdetekről fogva csapatban gondolkozom és így is fogok dönteni. Az elnökségbe olyan motivált jelölteket találtunk, akik szinte mindegyikénél van röplabdás kapcsolódás, és az üzletemberek is látnak lehetőséget a sportágban” – jelentette ki Vatai, aki kulcsfontosságúnak nevezte az állami támogatásoknak való kitettség csökkentését.
A 41 éves sportvezető az MTI-nek adott interjújában elmondta, az elmúlt hetekben különböző fórumokon, így a sportszervezeteknek kiküldött levelekben, valamint a sajtóban őt ért támadásokat azért viselte nehezen, mert alaptalannak tartotta ezeket.
„Az elvégzett munkánkkal kapcsolatban tiszta a lelkiismeretem, és azért tekintek maximálisan pozitívan az előttünk álló időszakra, mert már az elnökké választásom előtt sok sportszervezet képviselője jött oda hozzánk és biztosított bennünket a támogatásáról. Látják és értékelik azt a munkát, amit a kollégáinkkal elkezdtünk.
Az elmúlt időszakban igyekeztem feltérképezni más hazai sportszövetségek, illetve kontinentális röplabdaszövetségek működését, s előbbieknél a kosárlabda-szövetség stabilitását, utóbbiaknál a szlovénok elvégzett munkáját tartom követendő példának”
– mondta Vatai, aki külön kiemelte még az edzőképzés tervezett, drasztikus átalakítását, ami szerinte első körben sok kollégának a nemtetszését fogja kiváltani, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy előbb-utóbb mindenki megérti majd: közös céljuk, hogy javuljon nemcsak a játékosok, de az őket nevelők munkaminősége is.