Kínos helyzetbe hozta Magyar Pétert a magyar gazdákat becsmérlő agrárszakértője

Bár a párt elnöke, Magyar Péter tagadja a szoros kapcsolatot Kökény Attilával, a tények más képet mutatnak.

„Szétválasztva, de nem egyedül”. Ez volt a jelmondata a nyitóünnepség első programjának, mely a gazdag japán kultúrából mutatott be részletek. Helyi idő szerint este 8-kor ezzel vette kezdetét az esemény Tokióban. Amely néhány perc híján az ottani éjfélig tartott.
A sportrovat munkatársaként nem venném magamnak a bátorságot, hogy művészek szemével elemezzem a látottakat, aki megtekintette, annak mindenkinek van véleménye róla. És mivel ízlések és pofonok különbözőek, ezért nyilván mindenki másképp vélekedik erről.
Ami biztos: a lényeg, a sportolók bevonulása nemcsak soha véget nem érőnek tűnt, de nagyon látványos és tanulságos is volt. Az előbbit nem kell bővebben kifejteni, az utóbbi pedig egy öt év után ismét jelentkező élő földrajzórának felelt meg. Ahol olyan nevek is elhangzanak, melyek egy részének vaktérképen való elhelyezésével hazánk érettségizőinek kb. 95 %-ot meg lehetne buktatni. Sőt, az is lehet, hogy egyik-másik ország hallatán egy közepesen felkészült földrajztanár is elgondolkozik.
A látványos, ötletdús, de kimerítő hosszúságú megnyitónak természetesen a sportolók bevonulása volt a legfontosabb, a zászló és a láng érkezése a legpatetikusabb része, de a kettő között láthattuk a két legemlékezetesebbet. A világ legidősebb élő olimpiai bajnoka,
Fantasztikus érzés volt látni az '50-es években verhetetlen magyar legendát a jelen és a közeljövő nagy sztárjai között. A másik felejthetetlen ötlet, ami biztosan örökre megmarad: az 1964-es tokiói olimpia szervezői által kitalált sportágakat jelképező piktogramokat ezúttal három különleges tudású művész megelevenítette. Minden idők egyik legszellemesebb néhány perce volt ez az utóbbi az olimpiai megnyitók történetében. Aztán az ősi „gyorsabban, magasabbra, erősebben” olimpiai mottó egy negyedik szóval, az „együtt”-el bővült.
A kötelező és szabadon választott programok után
Ami egyébként idén már 19 napos, és már szerdán elkezdődött. A játékok első mérkőzésén Japán 8-1-re verte Ausztráliát. Fel lehetne tenni a kérdést, hogy melyik sportról van szó, de ez most nem a szellemi olimpia, úgyhogy már írom is a megoldást: softballban történt. Ez a Magyarországon szintén alig ismert baseball női változata. Ezzel a sporttal kezdődött az idei olimpia, és még szerdán volt néhány más meccs is, ezek egyikén Hollandia 10-3-ra győzte le Zambiát. Ám ez nem softballban volt, hanem női labdarúgásban.
Softballban az egyetlen európai válogatott, Olaszország még a megnyitó előtt gyakorlatilag elveszítette esélyét a dobogós helyezésre, de meglepő lenne, ha emiatt a két hete fociban Európa-bajnoki címet szerző országban különösebben letargikus állapotba kerültek volna.
Erre persze az olimpiák történetét ismerők azonnal rávágják, hogy ez azért nem az a sport, melyben az előbbi ötszörös, az utóbbi négyszeres világbajnok. Ez igaz, ám senki ne feledje: a riói olimpián ez a két válogatott vívta a döntőt, és óriási meccs után 11-esekkel nyert Brazília. Most a csoportküzdelmek során találkoztak és Brazília 90 perc alatt győzött. Ám messze még a torna vége.
Ha minden jól megy a már két bemutatkozott magyar sportoló szereplése is még tart egy ideig.
így a hétfői középfutamban a döntőbe jutással próbálkozhat. Balogh Mátyás a másik magyar, aki már elkezdte, az íjászat rangsoroló versenyében a 61. helyen végzett. A rangsoroló kifejezés fontos, mert ez még nem jelent semmit, elvileg akár dobogós is lehet. Bár a legjobb 64 között nehéz ellenfelet kapott, sem a papírforma, sem az eddig nyújtott teljesítménye alapján nem ő az esélyes, de ez az olimpia, ahol minden megtörténhet. És ez az olimpia, mely öt év várakozás után végre elkezdődött.
Oszaka Naomi teniszező meggyújtotta az olimpiai lángot a XXXII. nyári olimpiai játékok nyitóünnepségén a tokiói Olimpiai Stadionban 2021. július 23-án. MTI/Kovács Tamás