Nagy bejelentést tett Varga Mihály: kiderült, hogy ebben a mutatóban Magyarország toronymagasan vezet az Európai Unióban
„Történelmi eredményt ért el az ország” – mondta a pénzügyminiszter.
Több mint kétezer dolláros (több mint 600 ezer forintos) pluszkiadást jelent minden egyes amerikai embernek az, hogy a nemzetközi óriásvállalatok kihasználva a háborúshoz hasonló járványválság helyzetét, óriásit emeltek profitelvárásaikon, amit komoly áremelésekből finanszíroznak.
Milyen betegségtől szenved a felhevült, lázas állapotú világgazdaság? Egyre valószínűbb, hogy a nyugati világban kialakult monopolkapitalizmus rendszerhibája az elszabaduló infláció. Servaas Storm, a Delfti Műszaki Egyetem munkatársa is úgy nyilatkozott az Ineteconomics.org portálnak, hogy nem a bérnövekedés áll az infláció mögött, hiszen „a szakszervezetek az Egyesült Államokban összeomlottak, és többé nem jelentenek olyan erőt, amely a bérköltségnövelő infláció irányába hatna”.
Véleménye szerint azt kellene megnézni, hogy az egyes iparágakban a cégek hogyan növelték meg a haszonkulcsukat, ami felhajtja az árakat.
Hogy a szakértőnek mennyire igaza van, azt a Makronóm elemzése részletesen bemutatja.