Carillion és más paraziták

2018. február 11. 22:28

Ezek a cégek nem szimbiózisban működnek a közszféra-beli partnerintézményeikkel, hanem parazitaként élősködnek.

2018. február 11. 22:28
Lorna Finlayson

A közelmúltig a legtöbbünk nem hallott a Carillionról. Általában nem is lenne meglepő vagy zavaró nem ismerni egy adott vállalatot. De ezesetben olyan emberekről van szó, akik a lakásaink átalakításait végezték, a szomszédunk lakását építették és – furcsa sokoldalúsággal – a gyermekeink ebédjét szolgáltatták. Hiszen mint kiderült, a Carillion mindenhol ott van, vagyis volt, amíg hirtelen de teljesen előrejelezhető módon hétfőn felszámolták. Ennek eredménye, hogy számos projekt, köztük két kórház, egy gyorsvasút és egy aberdeen-i kerülőút építése kérdésessé vált, körülbelül húszezer brit dolgozó sorsával együtt.

(...)

Nem sikerült megkérdőjeleznünk a közszolgáltatások privát szektorba történő kiszervezésének alapelvét annak ellenére, hogy bizonyítékok sokasága mutat rá arra, hogy ezek a cégek nem szimbiózisban működnek a közszféra-beli partnerintézményeikkel, hanem parazitaként élősködnek. Legyen szó az NHS-ről, vagy magániskola láncokról.”

 

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Mich
2018. február 14. 21:10
Mint hipotézis jó. Aztán végig kell vinni. (az állam szerepe, gyakorlata, a cégek parazita volta, "Kína fejlődése", annak okai...)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!