Egészségügyi államtitkár: Magyar Péter, Kulja András és Kollár Kinga továbbra is blokkolják a Magyarországnak járó uniós forrásokat

Takács Péter csattanós választ adott arra a felvetésre, hogy a kormány nem csinált semmit az elmúlt 15 évben.

Lehet-e egy szervezet egyszerre cinikus és infantilis? A Facebook pont ilyen – akár egy csecsemők által irányított szekta. Előítéleteink megerősítése és cáfolata egy kötetben az óriásvállalat egykori csúcskáderétől.
Az új-zélandi születésű nemzetközi jogász és veterán ENSZ-diplomata, Sarah Wynn-Williams 2011 és 2017 között dolgozott a Facebook anyavállalatának globális közpolitikai igazgatójaként. „Olyan volt, mint egy diabolikus szekta, amelyet csecsemők irányítanak” – adja meg az alaphangot frissen megjelent személyes emlékirataihoz. A Careless People – A Cautionary Tale of Power, Greed, and Lost Idealism (gondatlan emberek – figyelmeztető mese a hatalomról, a kapzsiságról és az elveszett idealizmusról) terjesztését a Facebook jogi úton, titoktartási szerződésekre hivatkozva próbálta megakadályozni, ez azonban inkább visszaütött, szerzőnk pillanatok alatt a bestsellerlisták élén találta magát.
Emlékirat helyett persze pontosabb lenne a könyvet vádiratnak nevezni, amely a Facebook eddig is közismert erkölcsi problémáit egy sor konkrét, remekül továbbmesélhető anekdotával támasztja alá. Williams kiterjedten ír a cég Free Basics (ingyenes alapok) nevű projektjéről, amelynek hivatalos célja az volt, hogy ingyenes internet-hozzáférést nyújtsanak a fejlődő országok lakosságának. Szerzőnk bemutatja, hogy az emberek valójában nem „az” internethez, hanem annak egy Facebook-központú sajátos változatához kaptak hozzáférést, a cégen belül pedig nyílt titoknak számított, hogy a valós célkitűzés a digitális lojalitás kiépítése, Williams szavaival egyfajta „digitális kolonializmus” volt.