Újabb célpontja van Elon Musknak, remegnek a falak, ismét csalásokra derült fény
![](https://cdn.mandiner.hu/2025/02/NdD-mLwDL92ScZMiEbsqflOnss42xwwVkS21tcGjMis/fill/276/155/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzQ5MWQ1YWE5ZjVkMTRiNTRiYzE1ZDVhYTE4YzQzNGRi.jpg)
Az amerikai Társadalombiztosítási Hivatal igencsak könnyedén bánt a rábízott pénzzel.
![](https://cdn.mandiner.hu/2025/02/NdD-mLwDL92ScZMiEbsqflOnss42xwwVkS21tcGjMis/fill/276/155/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzQ5MWQ1YWE5ZjVkMTRiNTRiYzE1ZDVhYTE4YzQzNGRi.jpg)
A Time provokatív címlapja feszültséget kelthet Trump és Musk között: a milliárdost az elnöki íróasztal mögött ábrázolták, utalva arra, hogy ő a valódi irányító.
A Time magazin legújabb nyomtatott kiadásának címlapja újabb provokatív lépésként Donald Trump elnök haragját is kiválthatja: a képen Elon Musk ül az Ovális Iroda Resolute asztala mögött. Az ikonikus magazin történelmi jelentőségű címlapjairól ismert, és ez a kiadás éppen abban az időszakban jelenik meg, amikor Trump rendkívüli hatalommal ruházta fel Muskot és az általa vezetett Kormányzati Hatékonysági Osztályt (DOGE), hogy radikális leépítéseket hajtson végre a szövetségi munkaerő körében. Az elmúlt napokban azonban több per is megakasztotta Musk terveinek teljes körű végrehajtását – tudósít a CNN.
A minimalista, de annál hatásosabb címlapon Musk egy csésze kávéval a kezében látható, az elnöki íróasztal és az amerikai, valamint elnöki zászlók között. A háttér vörös, és a mellékelt cikk – Simon Schuster és Brian Bennett tollából – Musk kíméletlen kampányát elemzi, amelynek következtében „milliók kerültek Musk kegyelmébe” a szövetségi dolgozók közül. A szerzők szerint
Musk kizárólag Trumpnak felel, aki hatalmas felhatalmazást adott neki, hogy a kormányzati szerveket az elnök politikai elképzeléseihez igazítsa.
A DOGE a Time magazin kérdéseit a Fehér Házhoz irányította, amely nem kívánt kommentárt fűzni az ügyhöz.
Ezt is ajánljuk a témában
Az amerikai Társadalombiztosítási Hivatal igencsak könnyedén bánt a rábízott pénzzel.
Ez már a második alkalom néhány hónapon belül, hogy Musk a Time nyomtatott kiadásának címlapjára került – legutóbb novemberben „Citizen Musk” címmel jelent meg, ahol a milliárdost „királycsinálóként” mutatták be az elnökválasztásban betöltött szerepe miatt. A két címlap együtt azt sugallja, hogy valójában Musk, és nem Trump az igazi hatalmi központ Washingtonban – ez pedig aligha tetszhet Trumpnak, aki köztudottan megszállottja a magazinnak és nem szereti megosztani a reflektorfényt. A Time nem kommentálta, hogy a címlapot szándékosan tervezték-e Trump provokálására. Amikor az elnököt pénteken megkérdezték a magazin legújabb kiadásáról, ironikusan így reagált:
A Time magazin még létezik? Erről nem is tudtam.”
A Time korábban is használta címlapját arra, hogy feszültséget keltsen Trump és közeli tanácsadói között. Az új Musk-címlap visszaidézi a 2017-es kiadást, amely Steve Bannont, Trump akkori főstratégáját „a nagy manipulátorként” ábrázolta, és amely végül hozzájárult Bannon politikai bukásához. Akkoriban a popkultúra is felkapta a témát: Bannont „Elnökként” emlegették, a Saturday Night Live pedig úgy ábrázolta őt, mint a Halál figuráját, aki a háttérből mozgatja Trumpot. Mivel Trump nem tűri, ha valaki elhomályosítja a saját hatalmát, Bannon végül elvesztette az elnök bizalmát és kegyvesztetté vált. Az viszont figyelemre méltó, hogy Musk, aki előszeretettel használja X-platformját kritikák és támadások megfogalmazására, eddig nem reagált a legújabb „elismerésére”.
Ezt is ajánljuk a témában
Egy szövetségi bíró megakadályozta Elon Musk csapatát abban, hogy hozzáférjen több millió amerikai pénzügyi adataihoz – azonnali adatmegsemmisítést rendelt el.
Nyitókép: ANGELA WEISS / AFP