Mélyütés Európa gazdaságának a német és francia válság
Nincsen stabil kormányzás Európa két vezető országában.
Mindez a St. Georg negyedben történt, a belváros szívében, amely a város egyik progresszív, liberális környékeként ismert.
Nyitókép: AXEL HEIMKEN / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP
Az iszlám kalifátus létrehozásáért tüntettek a becslések szerint több mint ezren Hamburg belvárosában a hétvégén, a demonstrálók pedig azért vonultak az utcára, mert szerintük a média az összes Németországban élő muszlimot radikális iszlamistának állítja be, amely szerintük nem fedi a valóságot.
csak úgy zengett a belváros az „Allahu Akbar” kiáltásoktól, a demonstrálók molinóin kalifátus kikiáltását szorgalmazták.
A megmozduláson részt vett a Hizb ut-Tahrir csoport jogutódja, a Muslim Interaktiv is, előbbi szervezetet Németország még 2003-ban betiltotta, annyira radikális nézeteik voltak.
Andy Grote, vezető hamburgi politikus a hónap elején arra figyelmeztetett, hogy a Muslim Interaktív egy, az új generációs muszlimok szervezete, amely a közösségi médián keresztül juttatja el radikális üzeneteit a Németországban élő muszlim fiatalsághoz. A szervezet tagjai csúcsminőségű videókat szerkesztenek, profi videókat csinálnak, hogy nagyobb legyen az érdeklődés irántuk, így minél szélesebb körben tudják terjeszteni a radikális üzeneteiket. Grote felidézte, a szervezet tagjai még októberben megpróbálták elfoglalni Hamburg utcáit, a hatóságok az incidens óta keményen fellépnek az iszlamisták akciói ellen.
A hatóságok kezdeményezésére egyes közösségi oldalaikat letiltottuk, több tagjuknál házkutatást tartottunk és büntetőeljárást indítottunk”
– fogalmazott Grote.
A politikus arra figyelmeztetett, a Németországban élő muszlim fiatalok fogékonyak még mindig a radikális nézetekre, a felmérések szerint a 15 év körüliek 45,8 százaléka gondolja úgy, hogy az iszlám teokrácia a legjobb kormányzási forma, kétharmaduk szerint a Korán szabályai fontosabbak, mint a törvények.