David Pressman lehetséges utódja is bevédte Orbán Balázst: „Valakit azért törölni, mert nem tetszik a hite és az értékei, elfogadhatatlan”
Bryan E. Leib szerint a woke-vírus Amerikában az egyetemi kampuszokon vert gyökeret.
A világhírű színésznek elege lett.
„Tombol a woke-őrület a fejlett Nyugaton. Egyre-másra jelennek meg a hírek különféle művek, filmek, könyvek átírásáról. Számos művész, színész, író adott hangot a nemtetszésének, felháborodásának a liberálisok értelmetlen és felelőtlen hóbortja miatt. Korábban John Cleese, a Monty Python színésze pusztító erőnek nevezte a woke-ideológiát, mondván, hogy az »katasztrofális hatással« van a komédiára és a művészi kreativitás ellensége. A kétszeres Oscar-díjas Tom Hanks a BBC Radio 4-ban felháborodásának adott hangot, és kijelentette:
»Hadd döntsem el én, hogy engem mi az, ami sért és mi nem. Ellenezném, hogy bármilyen korszakból származó könyvet kelljen olvasnom, amit a modern érzékenység miatt cenzúráztak.«
A Harry Potter könyvek írója, J. K. Rowling is szembekerült a woke-kal. Rowling azután lett nemkívánatos, miután kifejtette álláspontját a nők nemi alapú jogainak védelméről. Mind őt, mind a családját fenyegették pusztán azért, mert a véleménye nem igazodott a szélsőbal véleményéhez. De a klasszikusokat sem kíméli a woke. Eltávolították a legendás írónő, Agatha Christie könyveiből az etnikai hovatartozásra és a külsőségekre vonatkozó jelzőket. Gyermekkorunk nagy kedvence, Winnetou sem úszta meg a cancel culture-t. Az őslakos indiánok közhelyes ábrázolása miatt leállították a Kis Winnetou című filmmel együtt kiadott gyerekkönyvek eladását. A Ravensburger kiadó a negatív kritikákkal indokolta a döntést – írta meg a Spiegel.
Odáig fajult ez az őrület, hogy már a madarakat is átnevezik Amerikában, hogy megfeleljenek a woke-ideológiának, mert vannak olyanok, akiknek sértő vagy kirekesztő egy-egy állat neve.
A legújabb áldozat a világhírű sci-fi-sorozat, a Star Trek. A Híradó.hu szúrta ki, hogy a Nemek Közötti Egyenlőség Európai Intézete ugyanis cenzúrázni akarja a sorozat ikonikus bevezetőjét, mert az tartalmazza a man, avagy a férfi szót. A sorozat főszereplője, a Kirk kapitányt alakító Wiliam Shatner felháborodott a cenzúra miatt, az asztalra csapott:
»Miért a Star Trekkel kellene kezdeni?« – kérdezte a színész, és keserű iróniával javasolta a Magna Charta vagy Shakespeare cenzúrázását. Ehhez azért gyaníthatóan a Star Trek-rajongóknak is lesz egy-két szava.
Ez a szép, új világ. Hol a határa az őrületnek?”
Nyitókép: X