Beijedtek Orbán javaslatától a németek, fel is mondták gyorsan a sablondumát
Orbán még mindig nem azt teszi, amit elvárnának tőle a németek.
Újfent egyoldalúra sikerült a svéd köztelevízió riportja Magyarországról.
Ismét Magyarországgal foglalkozott a svéd közszolgálati televízió, avagy az SVT szombat esti híradójában. Kezdetben úgy tűnt, az SVT megszokott narratívájával szemben ezúttal pozitív hírek kerülnek megosztásra a hallgatósággal Magyarországgal kapcsolatban, hiszen a bemondó kiemelte, hogy a magyar kormányfő újabb gazdaságvédelmi intézkedéseket jelentett be. Megemlítették, hogy nyárig meghosszabbításra kerülnek a magyar háztartások részére a hitelvisszafizetési moratórium. Innentől azonban a gazdaságvédelemről az alkotmánymódosításra tértek rá a készítők, ahol már teljesen más hangnemet ütött meg az SVT.
A riportba behívtak egy férfit, aki homoszexuálisnak vallotta magát és aki kifejtette, hogy „Magyarországon mostantól az LMBTQ emberek nem alapíthatnak családot”. A következő riportalany Léderer András, az SZDSZ korábbi politikusa volt aki kiegészítette ezt azzal, hogy a „szélsőjobboldali Fidesz ismét megváltoztatta a választás menetét” (tévesen a választási törvény módosítását az alkotmánymódosításhoz sorolva). A Helsinki Bizottság jelenlegi munkatársa megjegyezte, hogy egyre nehezebb az ellenzék számára Orbán Viktor leváltása – ugyanakkor a kamupártok választási rendszerből történő kiszorításáról nem esett szó. A magát szintén melegnek valló egykori politikus szintén kiemelte milyen nehéz ma Magyarországon LMBTQ embernek lenni. Az összeállításban elhangzottak Szájer József és Dúró Dóra esetei is.
Svédországban a polarizált politikai mezőny lehetetlenné teszi, hogy alkotmánymódosítást hajthassanak végre. A kisebbségben kormányzó szociáldemokrata-zöld koalíció 116 hellyel rendelkezik a 349 tagú svéd parlamentben, a Riksdagban. Egy svédországi alkotmánymódosításhoz 2/3-os többségre lenne szüksége a kormánypártnak.
Címlapfotó: Az SVT riportjában bemutatott homoszexuális magyar férfi, aki egyedül neveli lányát. (Forrás: SVT)