Igazi dalos pacsirta lett Magyar Péter a kamerák kereszttüzében (VIDEÓ)
Aztán hátat fordított és elsétált.
A végállomás közel sem tűnik az ígéret földjének a The Economist szerint.
December 4-én a Banglades déli részén fekvő Chattogram kikötőjéből induló flotilla mintegy 1662 menekültet költöztetett el egy új élet reményében – írta meg a The Economist. Négy órán át tartott, amíg átevickéltek a Meghna folyó iszapos torkolatán, hogy elérjk a Bhasan Char-t, egy szigetet, amely nem nagyobb, mint egy városi park, és alig emelkedik a környező árterületek fölé.
A The Economist megírta: itt húzott fel a bangladesi kormány egy vörös tetős, rácsmintás mintavárost, amelynek célja a szomszédos mianmari etnikai kisebbség, a menekült rohingyák elhelyezése. Az ügy előzménye, hogy mintegy 700 ezer rohingyát üldözött Bangladesbe a burmai hadsereg három évvel ezelőtt egy borzalmas etnikai tisztogatás során.
Bhasan Char, a „menekültsziget” körülbelül 100 ezer embernek adhat majd otthont. A házigazdák úgy mutatják be az új települést, mint a dzsungel határában fekvő, túlzsúfolt táborok egészségügyi szempontból biztonságos és humánus alternatíváját: felépítésére a bangladesi haditengerészet 300 millió dollárt kapott.
(The Economist)
Fotó: Mianmarból elmenekült rohingja nemzetiségű muzulmán gyerekek a bangladesi Cox's Bazar körzetben fekvő Teknafban lévő menekülttáborban 2019. augusztus 22-én, hazatelepítésük első napján. A mianmari hadsereg 2017. augusztus 25-én indított hadműveletet muzulmán rohingja felkelők támadásaira válaszul, aminek következtében csaknem 740 ezer rohingja menekült át a szomszédos Bangladesbe, ahonnan addig nem hajlandók visszatérni, amíg nem szavatolják biztonságukat. MTI/EPA/Suman Paul