Az orosz dezinformációt és a kínai kémkedést kritizálta az FBI-vezér

2019. április 27. 08:35

„Az orosz hírszerző szervek megpróbálnak egymás ellen fordítani bennünket, ellenségeskedést szítani közöttünk, megpróbálják megrendíteni az amerikaiak demokráciába vetett bizalmát” – fogalmazott az FBI igazgatója.

2019. április 27. 08:35

Oroszország csaknem változatlan intenzitással használja a közösségi platformokat, a hamis internetes profilokat és a propaganda különféle eszközeit, és várhatóan megpróbál beavatkozni a 2020-as amerikai elnökválasztás folyamatába is – fejtette ki Christopher Wray, a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) igazgatója pénteken.

A washingtoni Külkapcsolatok Tanácsában tartott előadásában Wray kifejtette, hogy Moszkva mind a 2016-os elnökválasztás, mind a tavaly őszi, úgynevezett félidős választások idején aktív volt, megpróbálta befolyásolni az amerikai választókat, mindazonáltal a választási infrastruktúrába nem sikerült behatolnia.

Szítás és megrendítés

„Az orosz hírszerző szervek megpróbálnak egymás ellen fordítani bennünket, ellenségeskedést szítani közöttünk, megpróbálják megrendíteni az amerikaiak demokráciába vetett bizalmát” – fogalmazott. Hozzáfűzte, hogy ez a veszély nem csupán a választások időszakát fenyegeti, hanem jelen van az esztendő minden egyes napján.

Az FBI igazgatója a 2018-as félidős választást a 2020-as elnökválasztási folyamat főpróbájának nevezte. Dicsérte az informatikai óriások, a nagy közösségi portálok erőfeszítéseit a hamis profilok kiszűrésére, a rossz szándékú felhasználók kizárására.

Kínai kémkedés

Christopher Wray azonban nemcsak az Oroszország jelentette fenyegetésről beszélt, hanem Kínát is kárhoztatta. Az ázsiai óriásország szerinte elsősorban az ipari kémkedése miatt jelent veszélyt az Egyesült Államokra. Egyetlen ország sem jelent nagyobb és súlyosabb fenyegetést a hírszerzési információk gyűjtésében, mint Kína – jelentette ki.

Sajnálattal állapította meg, hogy Kína hírszerzési tevékenységének jelentőségét évtizedeken keresztül alábecsülték. Azt állította, hogy Kína minden lehetséges módon"információkat lop el vállalatoknál, egyetemeken, különböző szervezeteknél egyaránt. Mindezt hírszerző szervezetek, állami vállalatok, diplomás fiatalok vagy kutatók révén teszi – fogalmazott Wray.

Az FBI igazgatója azt mondta, hogy a gazdasági hírszerzéssel kapcsolatos vizsgálataik csaknem mindig Kínához vezetnek. Leszögezte: meglátása szerint Peking gazdasági világhatalmi szerepet akar magának az Egyesült Államok rovására.

(MTI)

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 18 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kohazi
2019. április 28. 11:36
Mikor Mészáros L koporsóba teszik annyi pénz lesz vele mint mikor téged oda tesznek, pár száz millió után már mindegy az emberi szükségletek a jó alvással és a mindennapi betevovel kielegittettnek. A közösségi értékek a fontosak hogy itt épül, és új lehetőségek nyílnak meg az ország előtt.
Mich
2019. április 27. 22:43
Miért nem az amerikai kémkedésről beszél?! Arról biztos többet mondhatna...
Esvány
2019. április 27. 15:25
Mi a helyzet az USA/izraeli dezinformálással, kémkedéssel, latorállami bombázgatásokkal? Ja, azt odaát dobolják... Akkor lapozhatunk!
nemecsekerno_007
2019. április 27. 13:11
"...megpróbálják megrendíteni az amerikaiak demokráciába vetett bizalmát" Muhahahaha :))))) ...akkor nem az az USA kormányainak sikerült ezt az utóbbi 20 évben megtenni??? Ja, de :)))))
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!