Örömmámor Bécsben: így ünnepelték a magyar szurkolók a női kézisek bronzérmét (VIDEÓ)
A meccs után után a szurkolók együtt ünnepeltek a lányokkal, és természetesen elénekelték a Himnuszt is.
Szíriai, montenegrói, bosnyák, horvát, egyiptomi, kubai, spanyol és francia: belőlük áll a katari férfi kézilabda válogatott. Az olajsejkség ráadásul szurkolói csapatoknak is fizet, hogy az olimpián Katarnak drukkoljanak.
A globalizált sport kortárs világában is kirívó eset a katari férfi kézilabda-válogatotté. A Perzsa-öbölben fekvő olajsejkség, amely hamarosan labdarúgó világbajnokságot is rendezni fog, idegen országok egész sorából vásárolt össze kézis játékosokat, hogy ők alkossák Katar válogatottját is. Egyes hírek szerint akár egymillió eurós (mintegy 300 millió forintos) fizetést is hazavihetnek évente a honosított játékosok. Katariból két-három játékos, ha akad a csapatban.
Katar válogatottja a 108. a világranglistán, de mégis ott van a riói olimpián megmérkőző 13 csapat között.
Az olajsejkség kihasználja azt, hogy a kézilabda szabályai szerint ha egy külföldi játékos három éve nem játszott a saját nemzeti válogatottjában, akkor honosítás útján egy másikba léphet át.
De hiába egy összevásárolt csapat, ha nincsenek mögötte szurkolók. De a sejkség ezt is megoldja: többek között spanyol szurkolói csoportoknak fizet utazást, szállást és teljes ellátást azért, hogy a sivatagi válogatott meccsein Katarnak drukkoljanak.
A helyzet kapcsán még a sokat látott Sepp Blatter volt FIFA-elnök is annyit mondott: „ez már abszurditás”.