Megszólaltak az ukránok: kiderült, meddig bírjak feltartóztatni az oroszokat Amerika segítsége nélkül
Zelenszkij elismerte, hogy továbbra is Donyeck megyében a legforróbb a helyzet.
A köztársasági elnök szerint olyan demográfiai visszaeséssel és kihívásokkal szembesülünk, amelyekkel még korábban soha.
Novák Katalin köztársasági elnök csütörtökön az ENSZ katasztrófák kockázatainak csökkentésére és az ellenállóképesség növelésére létrehozott Sendai Keretszerződés kapcsán tartott New York-i konferenciáján tartott beszédében elmondta, hogy a közvetlen szomszédunkban,
„Ukrajnában dúló háború ránk is hatással van, és olyan demográfiai visszaeséssel és kihívásokkal szembesülünk, amelyekkel még korábban soha”.
Az államfő kiemelte, hogy Magyarország annak ellenére, hogy nincs tengere vagy más, jelentős természeti forrása, mégis kiemelkedő erőfeszítéseket tesz a bajba jutottak megsegítségére. Novák Katalin felhívta a figyelmet az Európát jelenleg érintő súlyos kihívásokra, köztük a világjárványt, az erdőtüzeket, áradásokat és az Ukrajnában zajló háborút említve. Kiemelte, hogy
Mint elmondta, Magyarország az elsők között sietett Törökország segítségére a februári földrengés után. Kiemelte: 167 szakértővel és 29 mentőkutyával összesen 35 embert mentettek ki a romok alól. Emellett több mint száz tonnányi gyógyszert és orvosi felszerelést biztosítottak Törökországnak, magyar szakemberek több épület újraépítésében is segítséget nyújtanak.
Novák Katalin kijelentette, hogy „ott voltunk és segítettünk a tavalyi pakisztáni árvizek idején, az azt megelőző évben a horvátországi földrengéskor”. Kiemelte, ez mind csak egy-egy példa, amely megmutatja, mennyire fontos, hogy ne csak magunkat védjük, de egymást is segítsük.
„Mégis kinek szeretnénk megmenteni földünket, ha nem a következő generációnak? Erős családokra van szükség, amelyekben megtaníthatjuk gyermekeinknek, hogyan vigyázzanak saját környezetükre és hogyan segítsenek a bajbajutottakon” – jegyezte meg.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt