Ma már azt gondolom, hogy az ellentétek rendezése eleve elvetélt próbálkozás volt. Magam is többször megpróbáltam, és eltávolításom után is újabb és újabb kísérletet tettek erre volt kollégáim. Mindegyik kísérletünk sikertelenül zárult, mert a BME valójában nem akarta a GTK nézőpontjából érzékelhető visszaszorítási problémákat megoldani, merthogy számukra ez nem problémaként, hanem célként jelentkezett. A BME vezetése eltökélten be szeretné szorítani a GTK-t egy adott szerepbe, és végül feltételezhetően csak az fog eredményre vezetni, ha a GTK-n maradók elfogadják a karnak megrajzolt sorsot. Nagyjából ebbe az irányba haladunk. Nem értem, hogy miért kell mindezt az ELTE-hez való csatlakozás szívóerejével magyarázni, miközben a gyökereket tekintve ebből egy szó sem igaz.
Az ELTE-hez való csatlakozás fel sem merült korábban,
ez már jóval a problémák előtérbe kerülése után jött elő. Akkor is csak úgy, hogy amennyiben a BME valamit tényleg nem szeretne, amit más intézmény meg igen, akkor egyszerűen kerüljön át oda. Az ELTE már régóta szeretett volna egy erősebb gazdaságtudományi képzési profilt, mivel a világban az ELTE-hez hasonló intézmények szinte mind erősek ezen a területen. E törekvésnek kezdetben éppúgy semmi köze nem volt a BME-hez, mint a BME-s problémáknak az ELTE-hez.