Hoppá: Orbán Viktorhoz fordultak Milák Kristóf miatt (VIDEÓ)
Wladár Sándor tudja, hogy ezzel kihúzta a gyufát, mégis megtette.
Lázár János nem ért egyet a vasárnapi boltzár eltörlésével, és lehet, hogy akár a frakciófegyelem megsértésével is nemmel fog szavazni a törvény visszavonásáról a parlamentben – értesült az Index. A portál úgy tudja: a miniszterelnököt Rogán Antal beszélte rá a boltzár visszavonására, annak érdekében, hogy a migránskvótával kapcsolatos kampányra tudjanak koncentrálni.
Balog Zoltán és Semjén Zsolt mellett Lázár János sem támogatta a hétfői kormányülésen a vasárnapi boltzár eltörlését. Lázár olyannyira ellenzi a döntést, hogy hajlandó lenne a frakciófegyelemtől való eltérés árán is nemmel szavazni a parlamentben az erről szóló rendelkezés hatályon kívül helyezésekor – értesült az Index a miniszter környezetéből.
A portál továbbá azt írja: valójában nem a hétfői kormányülésen, hanem már a hétvégi Fidesz-elnökségi ülésen döntés született az ügyben. Itt Rogán Antal és Gyürk András győzték meg a kormányfőt arról, hogy az embereket nem sikerült a vasárnapi zárva tartás oldalára állítani, hanem semlegesek lettek a témában. A fő érv a migránskvótával kapcsolatos tervezett népszavazás kampánya volt, ami jóval fontosabb mint egy életmódkérdés, ezért inkább arra kell összpontosítani.
A Népszabadság úgy tudja, hogy már egy héttel korábban megbízta a kormányfő Varga Mihály nemzetgazdasági minisztert és Rogán Antalt, hogy dolgozzák ki a vasárnapi zárva tartás visszavonásáról szóló javaslatot a biztonság kedvéért. A lap szerint a Fideszben nem csak attól tartottak, hogy érvényes és eredményes lesz az MSZP által kezdeményezett népszavazás, hanem, hogy ez a bérplafonnal és a földügyekkel kapcsolatos ellenzéki kezdeményezésekkel való aktivitást is növelheti, illetve az MSZP az aláírásgyűjtéssel hatalmas adatbázisra tehetne szert. A lap szerint Balog Zoltán emberierőforrás miniszter sem fogja megszavazni a visszavonást a parlamentben.
A vasárnapi boltzár eltörlésének előzménye, hogy a Kúria szerdán nem Erdősi Lászlóné, hanem az MSZP népszavazási kérdését hitelesítette az ügyben, így az ellenzéki párt már meg is kezdhette volna az aláírásgyűjtést. A migránskvótával kapcsolatos, kormány által kezdeményezett referendum ügyében viszont egyelőre nincs jogerős döntés.