Medvegyev: A Krím megfelelően tért vissza Oroszországhoz

2014. április 22. 13:35

A Krím félsziget és Szevasztopol újraegyesítése Oroszországgal a történelmi igazságtételt szolgálta, a csatlakozást kimondó, demokratikusan bonyolított népszavazás pedig megfelelt a nemzetközi jogszabályoknak – jelentette ki Dmitrij Medvegyev orosz kormányfő a parlament alsóháza előtt kedden.

2014. április 22. 13:35
A miniszterelnök a kormány munkájáról tartott, több mint egy óráig tartó éves beszámolójában elismerte, hogy a Krím félsziget Ukrajnától való elcsatolása miatt Oroszországgal szemben alkalmazott nyugati büntetőintézkedések „példa nélkül álló helyzetet teremtettek” országában, de azt hangoztatta, hogy a kormány képes a következmények minimalizálására. Dmitrij Medvegyev szerint Oroszország először került „háromszoros nyomás” alá. Egyrészt az instabil világgazdaság, másrészt „a vezető országok (az Európai Unió tagállamai, az Egyesült Államok) barátságtalan politikája”, harmadsorban pedig maga az orosz gazdaság problémái nehezednek rá – magyarázta a kormányfő.
 
A politikus kifejtette, meg van győződve arról, hogy „a Nyugat barátságtalan lépései” (a büntető intézkedések) miatt Oroszország védelmi iparát és biztonságát semmi veszély sem fenyegeti. „A védelmi szektor mindig is nemzeti büszkeségünk volt, amely az utóbbi években saját lábára állt. Nem engedjük, hogy megszenvedje bárkinek a barátságtalan lépéseit” – közölte Medvegyev. Hozzátette, hogy Oroszország magabiztosan a második helyet foglalja el a világ fegyverpiacán és a kormányzat szándéka az, hogy megerősítse az orosz fegyverexport helyét. Ennek érdekében Moszkva nem csak hagyományos partnereivel, köztük Indiával és Kínával szándékozik erősíteni kapcsolatait, hanem Dél-Amerikában és az afrikai kontinensen is új vásárlókat és együttműködő partnereket keres.
 
A március 16-án tartott krími népszavazáson a voksolók csaknem 100 százaléka mondott igent a félsziget és az ott lévő Szevasztopol város Oroszországhoz csatlakozására, majd két napra rá az orosz elnök és a krími vezetők a Kremlben aláírták az erről szóló megállapodást. Az orosz kormányfő ezzel kapcsolatosan azt mondta, hogy a területek „a Krím népének nyílt és becsületes véleménynyilvánítása alapján, az általánosan elfogadott demokratikus eljárásoknak és a nemzetközi jogi normáknak megfelelő népszavazás eredményeként tértek vissza” Oroszországhoz.

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
KannibálTatárÚr
2014. április 22. 17:41
A szankció kétélű fegyver. Az 50-es években a KGST határozatot hozott kőolajvezetékek létesítésére. Az acélcsöveket Nyugatról, konkrétan Nugat-Németországból tervezték beszerezni. A nyugati politikusok nemet mondtak a szállításra. A szocik ez után fejlesztésbe fogtak, néhány hónap alatt kidolgozták a nagyátmérőjű acélcsövek gyártási technológiáját és maguk gyártották le a szükséges csöveket. A németek a nagy haszon helyett pedig foghatták a fejüket. A mai szankciók is bzonyítják, hogy a fejlett Nyugat nem együttműködésre törekszik, hanem a társuló országok zsarolására. Volt már rá eset Mo.-n is az utóbbi években, hogy nem engedték érvényesülni Mo. akaratát.
kjkj945
2014. április 22. 17:30
""történelmi igazságtétel"" LOL Ja a történelem hamisítása.
Gombóc XVI. Artúr
2014. április 22. 17:24
Anno Hitler is elégedett volt Ausztria annektálása után, hiszen annak a lakói is németül beszélnek...
Akitlosz
2014. április 22. 14:36
Az orosz fegyverek jók. Van az orosz fegyvereknél jobb is, van az orosz fegyvereknél olcsóbb is, de az orosz fegyvereknél olcsóbban jobbat nem lehet kapni. Úgyhogy teljesítmény/ár mutatóban verik a világot. Simán érdemes NATO szabványos orosz fegyvereket venni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!