Az Európai Unió árulójának nevezte Orbán Viktort Guy Verhofstadt
Konkrétan fogalmazott a magyarellenes EP-képviselő.
Azokkal, akik felelősek az ország mai állapotáért, nem tudunk szövetkezni. Interjú.
„– Egy százalékon állnak a teljes népességben, három százalékon a pártválasztók körében. Elég gyenge.
– Számítottunk erre. Sokakban most tisztázódik, hogy az LMP nem szűnt meg, létezik, működik. Tőlem is sokan megkérdezték az elmúlt hetekben, hogy »Ti léteztek még? Lehet rátok szavazni?« Mindig azt felelem, hogy igen, lehet. Kénytelen vagyok elmondani, hogy csak a frakció szűnt meg. Az pedig komoly jelzés mindenkinek, hogy a hétvégén kongresszust tartottunk, tisztújításunk volt, és az LMP minden vezető testülete teljes létszámban működik.(...)
A »Fideszből kiábrándultak, de az MSZP-re szavazni nem akarók« jelenleg a legnagyobb választói csoport, önök deklaráltan őket akarják megszólítani. Vannak méréseik, kutatásaik, hogy ezen belül mégis kiket tudnak jó eséllyel megszólítani?
– Zajlik az ezzel kapcsolatos munka. A Fidesz 2010-ben nagyon sok protest-szavazatot kapott a Gyurcsány-Bajnai korszak nyolc éves kártékonykodása után. Nyilvánvaló, hogy nagyon sokan csalódtak, mert azt látják, hogy Orbán Viktor egy korrupt, autoriter rendszer épített fel. Közülük, szerintem, jó párat meg tudunk szólítani. Úgy érzem, az LMP-vel a legprogresszívebb gondolatokat hoztuk a magyar politikába a rendszerváltás óta, és ezek mellett következetesen ki is tartunk.
– Ehhez képest az LMP-t sokan »a Fidesz trójai falovaként«, Schiffer Andrást »Fidesz-bérencként« emlegetik.
– Nem tudunk mást tenni, mint minden alkalommal cáfolni az ilyen vádakat. De aki ezt mondja, az arra sem veszi a fáradtságot, hogy a két legalapvetőbb állításunk közül legalább az egyiket figyelembe vegye, nevezetesen: az Orbán-rendszert meg kell dönteni. Orbánékat egyszerűen el kell zavarni. És ott van a másik állításunk, amely így szól: azokat sem szabad visszaengedni a hatalomba, akik lehetővé tették, hogy ez az Orbán-rendszer kiépülhessen. Sokaknak nyilván nem könnyű egyszerre elfogadni ezt a két dolgot, de mi erre meg azt mondjuk, hogy egyik nélkül sem lehet túllépni azokon a problémákon, amelyek miatt az ország ilyen helyzetbe került.”