Bóvli kategóriában a görög adósság

2011. június 02. 08:44

Egyszerre három fokozattal rontotta Görögország adósságának osztályzatát a Moody's. Az ország az egyetlen euróövezeti tagállam, amelynek befektetésre nem ajánlott besorolásai vannak.

2011. június 02. 08:44

Görögország külső kormánykötvény-adósságának osztályzatát az eddigi „B1”-ről „Caa1”-re rontotta a Moody's, és további leminősítés lehetőségére utaló negatív kilátást hagyott érvényben. A „bóvli” besorolás egész Európában a legrosszabb szuverén adóskockázati osztályzat.

A besorolás szerint Görögország adósosztályzata hét fokozattal alacsonyabb a befektetési ajánlású alapszintnél, a „Baa3”-nál, amelyen Magyarország is áll. Jelenleg Görögország az egyetlen euróövezeti tagállam, amelynek befektetésre nem ajánlott adósbesorolásai vannak a nemzetközi hitelminősítőknél.

A leminősítéshez fűzött indoklás szerint növekszik annak a kockázata, hogy Görögország adósságátrendezés nélkül nem lesz képes stabilizálni adóssághelyzetét. A „Caa1” szintre besorolt adósoknak hozzávetőleg az 50 százaléka rendben teljesíti adósságszolgálati kötelezettségeit, a másik 50 százalék azonban rendszerint törlesztési hátralékba kerül. A Moody's közölte, nem tartja elkerülhetetlennek a görög adósságtörlesztés átrendezését: ha ugyanis Görögország törlesztési hátralékba kerülne, az nagy valószínűséggel igen destabilizáló fejlemény lenne.

Összesen 28 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bmucsai
2011. június 02. 16:45
Szar ügy ez a görögöknek, de szar lesz ez nekünk is. Szerencsére a MOL-t még visszaszerezte a kormány, de előbb utóbb oda kell adnunk a valuta tartalékunk egy részét. Attól tartok, még ebben az évben megtámadják az eurót. Akkor nem lesz választásunk. Ne legyen igazam!
crm114
2011. június 02. 13:29
Ezt a mostani leminősítést már egy éve meg kellett volna tenni.
Honfi-fi
2011. június 02. 11:40
Érdekesek ezek a "bedőlések", a klf országokban, meg aztán a nemzetköz által nyújtott segély hitelek sorsa is. Ahogy nálunk is a gyéeff éra végnapjaiban és a bajnaiság alatt is , ugye a lerontott hitelképesség miatt, drágul a hitelkamat, e miatt nő az állami kötvénykibocsátás, hogy pénzhez jusson az állam, de mivel a kutyának se kell, ezért a kötvények kamatát emelni kell. És , hogy, hogynem az államnak nyújtott és klf bankoknak, cégeknek nyújtott segélypénzek, hitelek, hirtelen bekerülnek az állami kötvénybe és ott valakiknek, írdatlan hasznokat hoznak, miközben a gazdaság és a lakosság tönkremegy. Ezt nálunk is jól eljátszották sok száz és ezermiliárddal és most a görögökkel is eljátszatják ugyanezt.
Winston Smith
2011. június 02. 11:13
A vég kezdete. pár éven belül az euró és a dollár is bedől. Én a magam részéről szegény vagyok, de egész pontosan addig fogok gürcölni, amíg képes leszek megvenni ebből négy darabot: 10 unciás (kb. 300g) ezüst rúd - kb. 400 rugó lesz, mire meg tudom őket venni a mai világban csak a nemesfémek és egyes kivételes valuták őrzik az értéküket. Nem a svájci frank lett értékesebb, csupán viszonylag megőrizte értékét a többi zuhanó valutához (euró, dollár, rubel, jen, jüan) képest. általában nem szoktam gyakorlati jótanácsokat osztogatni, de most az egyszer kivételt teszek. A vesztesek amúgyis vesztesek maradnak mindig. Ez a világ törvénye. De hátha van legalább egy ember, aki elgondolkozik azon, amit írtam.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!