Ennek már a fele sem tréfa: egyre inkább elfajul az ukrán lejáratókampány hazánk ellen Szijjártó szerint

Miután nem voltunk hajlandó fegyvereket és pénzt küldeni Kijevnek, Ukrajna propagandaháborút indított Magyarország ellen.

Megkapóan szép előadás idézi fel Fedák Sári történetét.
Fedák Sári színművésznő, primadonna alakja szorosan összefonódik a magyar színjátszás történetével. A Kárpátaljáról indult ösztönös tehetség meghódította a Monarchia előkelő szalonjait, később a két világháború közti Magyarország ünnepelt színésznője lett, több film főszereplője. Üstökösként induló karrierje azonban tragikus véget ért, a kommunista rendszer meghurcolta, börtönbe vetette, és élete utolsó éveit méltatlan körülmények között, nélkülözésben, elfelejtve tengette.
Az ő fordulatokban gazdag, meseszerű pályaívének állít emléket a „Dobronyi rózsát Zsazsának, avagy Ki a Tisza vizét issza, vágyik annak szíve vissza” címet viselő zenés előadás. A darabban Szűcs Nelli és Tarpai Viktória Jászai Mari-díjas színésznők a Zsazsa bandájával együtt idézik meg a századelő kiemelkedő tehetségű, úttörő szellemiségű, nyughatatlan színésznőjét.
Legutóbb a Mathias Corvinus Collegium Janus Pannonius Programjának szervezésében volt látható az előadás. A szívmelengetően szép feldolgozásnak különös hangulatot kölcsönöz a két színművésznő kárpátaljai kötődése, akik megkapó átéléssel tolmácsolják a szülőföldjükről induló Fedák Sári történetét.
Szűcs Nelli, a Nemzeti Színház művésze áprilisban több produkcióban is látható, míg Tarpai Viktória, a beregszászi Illyés Gyula Nemzeti Színház és a Déryné Társulat színésznője legutóbb a Déryné történetét feldolgozó, látványos tévéjátékban szerepelt, és a Déryné Program keretében is rendszeresen színpadra áll.
Fotó: Gyurkovics Tamás (MCC)