Magyar Péter gyenge, Kapitány nem jött, hanem küldték – itt az új Mesterterv (VIDEÓ!)

A gyenge, kormányzásra alkalmatlan Magyar Péter helyett Kapitány István lehet Brüsszel és a nagytőke végső jelöltje? Itt a Mesterterv!

„Hamarosan jön a visszavágó, amikor a nép fogja elhallgattatni saját elnyomóit” – nyilatkozta a Jobbik elnöke.

Kedden újra állt a bál Jakab Péter körül a parlament plenáris ülésén: a Jobbik elnöke felszólalásában bírálta Kövér László házelnököt, – aki a múlt héten elvette tőle a szót a „ficsúrozásért”, és egy 9,6 milliós büntetést is kiszabott a politikusra, amit Jakab a követői segítségével akar megfizetni – mire az megvonta a szót az ellenzéki politikustól.
Az események odáig fajultak, hogy a jobbikos képviselők kiabálva kivonultak ki az ülésteremből. Jakab Péter a balhé után az Indexnek azt mondta, amit Kövér László művel az egy „hamisítatlan házmestertempó”.

„Mostantól nem lehet tudni, mit lehet kimondani a törvényhozás épületében, ami számomra egyet jelent: továbbra is csak az igazságérzetem lehet a fokmérő, amely mentén hangot adok a választóknak. Ha engem hallgattatnak el, őket hallgattatják el. Ha engem büntetnek, őket büntetik. A válaszom erre az, hogy hamarosan jön a visszavágó, amikor a nép fogja elhallgattatni saját elnyomóit. Az igazmondást folytatom jövő héten is, szóval remeghet a bajusz” – fogalmazott a Jobbik-elnök.
Nyitókép: Jakab Péter, a Jobbik frakcióvezetője napirend előtt felszólal az Országgyűlés plenáris ülésén 2021. május 25-én. Fotó: Koszticsák Szilárd / MTI