„Kurvák cseréje” – így minősítette a Klubrádió a köztársasági elnök lemondását
A Klubrádió túl messzire ment.
Érdemben nem reagáltak a nők jogaiért kiálló, ám a kormányt rendszeresen bíráló civil szervezetek arra, hogy a Klubrádió vezetője gyakorlatilag lekurvázta Novák Katalint és Varga Juditot. Az Amnesty International Hungary már korábban is bebizonyította, ők sem hisznek a férfiak és a nők közti egyenjogúságban.
Az emberi jogokért és a nők és férfiak egyenjogúságáért rendszeresen kiálló, de általában csak a kormányt bíráló civil szervezetek nem bírálték érdemben a Klubrádió vezetőjének, Arató Andrásnak a véleménycikkét, amelyben a szerző gyakorlatilag lekurvázta Novák Katalin leköszönő köztársasági elnököt és Varga Judit korábbi igazságügyi minisztert.
Ezt is ajánljuk a témában
A Klubrádió túl messzire ment.
Az Origo megkereste a női jogokért hangzatosan kiálló civil szervezeteket. A NANE női jogvédő szervezetet nem érdekli a nők gyalázása. A Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen Egyesület sem reagált arra, hogy Arató András: Kurvák cseréje alpári címmel jelentetett meg publicisztikát Novák Katalin és Varga Judit lemondásáról vasárnap a Klubrádió honlapján. A címet később átírták. A portál megkereste a Magyar Helsinki Bizottságot és az Amnesty International Hungaryt is. Egyedül az utóbbi szervezet válaszolt szűkszavúan, szerintük „megengedhetetlennek tartjuk ezt a hangnemet – írja vagy mondja akárki, akármilyen helyzetben.”
A magát jogvédőnek nevező szervezet meglehetősen szűkszavú reakciója nem meglepő, mivel az elmúlt hónapokban több botrányban is érintetté váltak:
Ezt is ajánljuk a témában
Az A-Hídtól 1,4 milliárdot kapott, de végül 22 milliót nem fizetett ki a Hír TV-nek Vig Mór cége.
A világ egyik legnagyobb nemzetközi jogvédő szervezetének budapesti képviseleténél tapasztalt rendszerszintű munkahelyi bántalmazás és a szervezeten belüli diszkrimináció miatt a nemzetközi nyilvánossághoz fordultak tavaly év elején az Amnesty International Hungary korábbi munkatársai, mivel a belső fórumokon hiába fordultak segítségért. Az ügyben a szervezet öt korábbi női munkavállalója volt érintett. Volt, akit azért küldtek el, mert várandós volt, vagyis a gyermekvállalás a karrierjébe került a szervezetnél. Egy másik áldozatnak a belépése után kézhez kapott szerződésében kötelezettséget kellett volna vállalnia arra, hogy a szervezetet tájékoztatja, ha gyermeket kíván vállalni. Olyan korábbi munkavállaló is nyilatkozott, akinek azért csökkentették a fizetését és helyezték át részmunkaidős munkakörben, mert szoptatta kisgyermekét, és egyébként sem tudott éjszakai munkát vállalni anyaként. A nyilatkozó megfélemlítve érezte magát későbbi munkahelyein is. Az áldozatok egybehangzóan arról számoltak be, hogy kirekesztő, becsmérlő, több esetben szexuális megjegyzéseket kaptak az Amnesty Hungary vezetéséből, és a velük való bánásmód egyértelmű megtestesítője volt a munkahelyi bántalmazásnak és a diszkriminációnak.
Nyitókép: Gergely Barki