Erre számíthat, aki az izraeli miniszterelnökkel egyszerre közlekedik Budapesten

A rendőrség dinamikus útlezárásokat fog alkalmazni, csak amíg elhalad a miniszterelnöki delegáció az érintett szakaszon.

Ma kevés polgártársunk válaszolna erre a kérdésre igennel. Rögtön sorolnák mindennapos sérelmeiket, amelyek élhetetlenné teszik napjaikat: a sorban eléjük tolakodók modortalanságát, az autópályán őket leszorítók brutalitását, emberi kapcsolataink durvaságát, politikai viszonyaink ellenségességét. Mások számára az élhetőség mindenekelőtt materiális jólétet jelent. A fizetések szintjét, a megélhetés biztonságát, a tömeges fogyasztás széles körűvé válását.
Négy évvel ezelőtt a kormány legáltalánosabb fejlesztéspolitikai célként azt nevezte meg, hogy Magyarország 2030-ra az Európai Unió öt legélhetőbb országa közé tartozzon. A cél kényelmesen általánosan hangzik, az ambíció azonban elbizonytalaníthatja a döntéshozókat, hiszen nem vagyunk hozzászokva, hogy hazánkat az élhetőség szempontjából az élcsoportba soroljuk. Kétségtelen azonban, hogy törekvésünkben a fejlesztéspolitika csak hozzájárulást tud jelenteni, a kérdés magukban a polgárokban dől el, annak a megválaszolásával, hogy élhetővé akarjuk-e tenni országunkat. Az élettel való elégedettségünk vagy elégedetlenségünk mintha a lakóhely megválasztásában összegződne. Persze, tudjuk, ez az anyagi korláttól is erősen függ, hiszen sokan bár elégedetlenek, azért nem tudnak lakóhelyet változtatni, mert nem engedhetik meg maguknak. Mások pedig éppen azért kényszerülnek arra, hogy lakóhelyüket megváltoztassák, mert nem engedhetik meg maguknak jelenlegi körülményeiket.