Orbán: Én kértem, hogy minisztériumok vegyék ki a pénzüket a brókercégekből

2015. március 25. 13:07

A miniszterelnök kérdésre elmondta: nem hogy nem tartja furcsának, hogy a közvetlenül a csőd előtt a Külgazdasági és Külügyminisztérium kivette a pénzét a Quaestorból, hanem ő maga rendelte el azt, mert a Buda-Cash bedőlése után tartani lehetett a dominóhatástól.

2015. március 25. 13:07

Orbán Viktor miniszterelnök rendelte el, hogy minisztériumok vegyék ki a brókercégeknél tartott pénzüket. A kormányfő ezt szerdán mondta Sopronban, sajtótájékoztatón, ahol arról kérdezték, nem tartja-e furcsának, hogy a Quaestor-csőd előtt a KKM hozzájutott a pénzéhez. Orbán Viktor erre azt válaszolta: nem hogy nem tartja furcsának, ő rendelte el, mert amikor a Buda-Cash bedőlt, azt az értékelést kapták, hogy dominóhatás érvényesülhet, ráadásul sok önkormányzatnak és még a honvédségnél dolgozók egyik önkéntes biztosító pénztárának is bent ragadt a pénze.

A kormány ülésén hozott rendelkezés úgy szólt – mondta a miniszterelnök –, hogy minden minisztériumnak át kell néznie, van-e pénzügyi kapcsolata brókercégekkel, „állomásoztat-e” náluk közpénzt, és ha igen, azonnal vonja ki onnan, mert ilyen, „dominóhatással fenyegetett” időszakban „egyetlen forintnyi közpénzt sem szabad tartani” brókercégeknél.

Összesen 294 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
VakzKommondor
2015. március 26. 13:43
Kérem a kezdő és középhaladó értelmesebb, és független (mondjuk a magyar nemzetnél) oknyomozó újságírókat, hogy nézzék már meg, hogy az adott időpontban honnan nem vették ki a minisztériumok a pénzt. Mert ez egy nyilvánvaló hazugság. Biztos, hogy csak a questortból mentették a patkányok a pénzt. Biztos, hogy a többi alapkezelőnél maradtak állami pénzek. Illetve miért kellett egy hét, hogy a habony előálljon ezzel a faszsággal? Rozsdásodik a gépezet?
realista
2015. március 25. 19:56
Kiderült, hogy a "gonosz" külföldi bankokban jobban lehet bízni, mint a "tisztességes" magyar pénzintézetekben. Míg az utóbbiakhoz köthető minden csőd és botrány, addig az előbbieket az anyabankok presztizsük megőrzése érdekében megvédték.
Ald0 Raine hadnagy
2015. március 25. 18:50
Menczer Tamás, külügyminisztériumi szóvivő: "A döntést (azt a döntést, AMIT A KERESKEDŐHÁZ VEZETŐI HOZTAK MEG),az alapján hozták meg amit láttak a brókercégekkel kapcsolatban..." Tehát nem a mini szterelnök állítólagos utasítása alapján. Szóval vagy Orbán hazudik, vagy ez a Menczer.
csuka
2015. március 25. 18:16
"Informátoraink ennek a harcnak tulajdonítják az elmúlt hetek-hónapok, számukra is váratlan fordulatait. A Questor-ügy kapcsán egyre pontosabban kirajzolódik egy egy irányba mutató “elkövetői kör”. Tarsoly Csaba, a Questor vezérigazgatója közös üzletet vitt a nemrég letartóztatott Kiss Szilárddal, mindketten ezer szállal kötődtek Szijjártó Péter külügyminiszterhez -hisz részben épp a keleti-nyitás farvizén halásztak a zavarosban. De Kiss – bármennyire is igyekszik tagadni ezt az érintett – Mészáros Lőrinc, felcsúti polgármesterrel is vállalkozott közösen. A legmeglepőbb talán, hogy Kiss környezetében még Sziky Gyula is megjelenik, akinek egyik érdekeltsége Kaya Ibrahimnál fantomizálódott. (Ma már a 168 óra sem számolja: hány napja nem tudjuk, kicsoda Kaya Ibrahim és Josip Tot.) De nem csak ez a vonal kapott mélyütést. Az Orbán legszűkebb köréhez sorolt Garancsi Istvánnak is tartogat a közeljövő néhány kellemetlen pillanatot. A szocialista Tóth Bertalannak sikerült a bíróságon kikényszerítenie, hogy a Magyar Villamos Műveknek (MVM) ki kell adnia a MET-tel kötött szerződéseit. A magyar energiapiac ezen üstökösét – részben épp Garancsin tulajdonrészén keresztül – kötik a Fideszhez. A MET részben az Ausztria felől érkező, nagyon olcsó földgáz – az állami vállalatok által legalábbis erősen segítve – értékesítéséből halmozott fel nagyon rövid idő alatt hatalmas vagyont. Garancsit természetesen megtaláljuk a lelátón is, övé a székesfehérvári Videoton, amely köztudott Orbán kedvenc csapata. A MET-szerződések napvilágra kerülése ugyan nem fogja ellehetetleníteni a vállalkozást, ám jelenlegi homály eloszlása után a működése sokkal transzparensebb lehet, emellett komoly politikai nyomás nehezedik majd az MVM-re is, ha – ahogy a mai hírek szólnak – újabb, a magáncég számára kedvező üzletek megkötésével próbálkozik." nyomaban.blogger.hu
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!