„Függetlennek lenni a nálunknál nagyobbak között”

2015. március 15. 12:47

A magyarok tudják, hogy egyenként csak akkor lehetünk szabadok, ha az egész nemzet szabad, a nemzet pedig akkor lehet szabad, ha elég bátor felvenni a versenyt – mondta Orbán.

2015. március 15. 12:47

Lehetünk a nálunk nagyobbakkal egyenrangúak: erre tanít minket 1848 március 15” – mondta a miniszterelnök. Hozzátette: „ezt a forradalmat már az első napon megnyertük: hiába verték le, mi győztesnek éreztük, és azóta is győztesnek érezzük magunkat, mert mindig tudtuk, hogy igazunk volt. És tudta ezt az egész akkor világ, még azok is, akik elnyomtak bennünket.

Ne legyünk szégyellősek és mondjuk ki: Magyarország a szabadság és demokrácia zászlóshajója volt a nyugati világban” – mondta Orbán, arra is utalva, hogy Abraham Lincoln Kossuth Lajostól tanulta „a néptől, a nép által, a népért való hatalom” eszméjét.

A miniszterelnök úgy fogalmazott, „a szabadság azt jelenti: minden nemzetnek elidegeníthetetlen joga, hogy a saját útján járjon”. Hozzátette: „mi Európa része vagyunk és jövőjét a többi nemzettel együtt akarjuk alakítani. Európa ma tele van kérdésekkel, Magyarország pedig tele van válaszokkal. Mi pontosan tudjuk, hogy nem az uborka görbülete, hanem az európai ember testtartása jelenti a jövőt.” Erre hatalmas tapsot kapott.

A lényeg nem változott: a Magyarország szuverenitásáért folytatott küzdelemnek soha nincs vége. Ebben csak magunkra számíthatunk. Tudjuk, mert megtanultuk. Az összefogás, az igazságba vetett hit és a kitartás vezet győzelemre. Csak az erősek maradnak fent. Mi magyarok, egy nagy korszak küszöbén állunk. A magyar név megint szép lesz, méltó régi nagy híréhez. Tisztelet a bátraknak, éljen a magyar szabadság, éljen a haza!” – zárta beszédét Orbán Viktor.

Összesen 50 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Fakutya Vigyora
2015. március 15. 22:10
Süvegemen nemzetiszín rózsa, Ajakamon édes babám csókja; Ne félj, babám, nem megyek világra: Nemzetemnek vagyok katonája. Nem kerestek engemet kötéllel; Zászló alá magam csaptam én fel: Szülőanyám, te szép Magyarország, Hogyne lennék holtig igaz hozzád! Nem is adtam a lelkemet bérbe; Négy garajcár úgyse sokat érne; Van nekem még öt-hat garajcárom... Azt is, ha kell, hazámnak ajánlom. Fölnyergelem szürke paripámat; Fegyveremre senki se tart számot, Senkié sem, igaz keresményem: Azt vegye hát el valaki tőlem! Olyan marsra lábam se billentem, Hogy azt bántsam, aki nem bánt engem: De a szabadságért, ha egy íznyi, Talpon állok mindhalálig víni.
békalepcse
2015. március 15. 21:15
"Sem Arany, sem Vörösmarty nem vett részt a forradalomban." Mert Ők nem voltak szabadkőművesek és nem kellett kötelezőleg forronganiuk.
kukagyerek
2015. március 15. 17:19
Komolyan mondom, ha ez a vezír nem lenne ki kellene találni. Miután elmondta az unalomig ismert szöveggyűjteményét, a lelkes bárányok ujjongásba és tapsba kezdtek (szerintem, azt sem tudták miről van szó), amibe maga a vezír is besegített. Nagy élvezettel és vigyorogva tapsolta meg saját magát, majd a közelébe engedett juhok némelyikével kezet is fogott. Rákosi és Brezsnyev elvtárs is csak a pancser kategóriát képviselte ehhez képest.
f.judit
2015. március 15. 16:40
Se hadseregünk,se ásványkincsünk,az unió pénzre szorulunk.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!