Gyurcsány Ferenc is értékelte az évet

2015. január 31. 18:22

Gyurcsány Ferenc szerint 2014-ben a remény és a reménytelenség között bukdácsolt Magyarország: a pártelnök erről szombaton, az immár 14. alkalommal megtartott évértékelőjén beszélt egy belvárosi szálloda rendezvénytermében.

2015. január 31. 18:22

A politikus úgy fogalmazott, 2014 tavasza reményt hozott mindazoknak, akik a jelenlegi rezsimben az ország felemelkedésének és megerősödésének zálogát látták. Eközben reménytelenséget hozott azoknak, akik úgy gondolták, négy év elég volt ahhoz, hogy közösen megüzenjék a kormánynak, egy másik világot képzelnek el, tette hozzá.

Tavaly ősszel pedig sokan azok közül, akiket fojtogatott az önkény levegője, végre újra hihettek abban, hogy változás történik Magyarországon, a hatalmon lévőket pedig megérintette a jövőbeni kudarc lehetősége, fogalmazott.

A volt miniszterelnök beszédében kitért arra is, hogy a súlyos szegénységben élők száma minden korábbinál jobban emelkedett, a fiatalok pedig soha nem látott számban hagyják el az országot. Emellett többek között azért is bírálta Orbán Viktor kormányfőt, hogy új ellenséget talált a Magyarországra érkező bevándorlókban.

Összesen 105 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
doncamillo
2015. február 01. 18:09
Szóljon már valaki ennek az elmebeteg paprikajancsinak, hogy a mikrofon nem azért van, hogy ő a ripacs számaival idegesítse a jámbor embereket. Talán inkább tartson a villájában évértékelőt, ott kéznél vannak az ápolók!!!
kitiltott
2015. február 01. 14:44
Ezekből mikor lesz ügy? Török kézben Ferihegy földi kiszolgálása 2006. október 26., csütörtök 16:57 InfoRádió / MTI A Budapest Airport (értsd gyurcsányi kormány) eladta a földi kiszolgálási üzletágát a török Celebi részvénytársaságnak. Gondolom sokan emléxünk arra zűrzavaros időszakra amikor nem ez volt a legfontosabb hír..ezért tudták megcsinálni "A vállalat a cég teljes üzleti tevékenységét és infrastruktúráját átveszi, valamint az új tulajdonoshoz kerül a társaság mintegy 500 alkalmazottja is. A tájékoztatás szerint érvényben marad a Budapest Ariport 2008. szeptember 11-ig hatályos kollektív szerződése, amelyről februárban határozott az öt reprezentatív szakszervezettel kötött munkavállalói megállapodás. Az egyezség eredményeként, a Budapest Airport valamennyi dolgozója háromhavi bérnek megfelelő jutalomban részesül. egy korabeli cikk részlet : 2005-ben Veres János és Kóka János asszisztált a reptér eladását szentesítő szerződés aláírásához Az igazság első pillanatára 2006 augusztusáig kellett várni. Az Állami Számvevőszék ekkor jelentette be, hogy a Gyurcsány-adminisztráció - kijátszva az adósságcsökkentés "parancsát" - a BA-pénz felét folyó kiadásokra költötte. Munkahelyteremtés helyett pedig leépítés ritkította a reptéri kollektívát, s a korábban 11 milliárd forintos nyereséget termelő BA Zrt. adózott eredménye 2006 óta negatív tartományban mozog. A mostani anyaérdekeltség, a Hochtief vezette konzorcium ugyanis hitelből vette meg ferihegyi tulajdonrészét, így az Airportban képződő bevételek jelentős része - fejlesztések helyett - kölcsöntörlesztésre fordítódik. Tehát a befektető mozgástere legalább annyira szűk, mint lenne például az eladósodott (de hitelfelvételre képes) magyar államé. A Hochtief dönthetne úgy, hogy a jövőbeni gigahaszon reményében saját forrást is mozgósít a budapesti leánycég kistafírozására, ám ekkor könnyen német-német konkurenciaharc alakulna ki a térségben. A bécsi reptéren honos Austrian Airlines légitársaság a Deutsche Lufthansa AG tulajdona - utóbbi ezért az osztrák régiós szerep erősítésére törekszik az "égi" piacon. Szakértő informátoraink szerint Németországban "a Lufthansa szentebb tehén, mint a Hochtief, így Ferihegyet aligha engedik Bécs elé fejleszteni". Egy szó, mint száz: a Budapest Airport esetében bizonyosan nem igaz, hogy a magántulajdon minden körülmények között hatékonyabb az államinál. (A liberális dogma élő tagadása még az amszterdami repülőteret működtető Schiphol Group esete. A cég 92 százaléka fölött a holland kormány és két városi önkormányzat rendelkezik, mégis képes kitermelni a helyi GDP 2,5 százalékát.) Ballibák Lehet számolni..
vakhangya4
2015. február 01. 14:11
"""Mit fikáztátok az idősebb Orbánt,hogy a saját maga által vezetett kőbányát privatizálta!""" Párttitkára volt és nem a kőbánya irányítója. Ne keverd!
justiceforhungary
2015. február 01. 09:50
Gyurcsány Ferenc is értékelte az évet a vállalkozásai teljesítményét ? szerencsére Magyarország nem Kft, ahol ez a muki a többségi tulajdonos...mert amikor ME volt úgy is kezelte az országot...mint egy konkurens, mostoha vállalkozást...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!