Szabó Dezső Budapestje
Nyolcvan éve, 1945 januárjában halt meg Szabó Dezső Rákóczi téri lakásának óvóhelyén – éhségtől legyengülve ért véget a közéleti bölény élete.
Bokros Lajos szerint azonnal közzé kellett volna tenni a 200 budapesti megkérdezésével készült felmérést a fővárosi főpolgármester-jelöltekről, mert így csak az ellenzék megosztására volt alkalmas. A MoMa főpolgármester-jelöltje közben Kőbányán kampányolt a rezsicsökkentés ellen.
Bokros Lajos szombaton Élő Norberttel, a budapesti X. kerület szocialista polgármesterjelöltjével a fővárosban közösen tartott sajtótájékoztatóján beszélt arról is, hogy mind a Budapesten, mind Kőbányán ki kell söpörni a korrupciót.
A szocialista politikus ezt szimbolizálva a tájékoztatón egy narancssárga seprűt is átadott a főpolgármester-jelöltnek. Bokros Lajos arról beszélt: nem az a feladat, hogy „a hanyatló nyugat pénzéből„ nem hatékony, rossz minőségű beruházás valósuljon meg „a közpénzek jelentős részét eltulajdonítva”, hanem az, hogy a fővárosiak érdekében minél több költségtakarékos fejlesztés történjen.
A politikus a rezsicsökkentést minden szempontból károsnak ítélte, és a többi közt azért bírálta, mert nem ösztönöz az energiahatékonyságot növelő beruházásokra. Bokros Lajos szerinte a forrásokat nem „a veszteségbe hajszolt” közműszolgáltatók támogatására kellene költeni, hanem a végső felhasználókat kellene segíteni belőle az energiahatékony készülékek beszerzésében, a lakások szigetelésében.
Közzé kellett volna tenni a közvélemény-kutatást
Bokros Lajos egy nemrég nyilvánosságra került közvélemény-kutatás eredményét firtató kérdésre válaszolva azt mondta: szerinte a 200 budapesti megkérdezésével készített felmérést, amelyet még Falus Ferenc, a baloldali pártok főpolgármester-jelöltjének visszalépése előtt készítettek, azonnal közzé kellett volna tenni. A MoMa politikusa szerint az, hogy Falus Ferenc előnyének eredményét a visszalépése után tették közzé, nem szolgál más célt, mint a demokratikus ellenzék megosztását.