A szociológus professzor kifejtette: a családot védenie kell az államnak. A gender ideológiája átszexualizálja a gyermekeket; például vannak olyan ENSZ-ajánlások, melyek szerint már kis koruktól maszturbálni kellene tanítani őket és arról beszélni nekik, hogy a homoszexualitás ugyanolyan jó és értékű, mint a heteroszexualitás. A család leépítése gyökértelen személyiségek kialakulásához vezet, ami megkönnyíti a totalitárius állam létrejöttét is – fejtegette Gabriele Kuby, megjegyezve: a ’68-as generáció elnyomó, totalitárius intézményként tartotta számon a német családot. Kuby rámutatott arra is: téves, ha a különféle „családmodelleket” egyenrangúnak mutatjuk be, hiszen a csonka családok nem ugyanolyan értékűek, mint a normális családok. Kuby szerint a gender-elmélet a dialektikus materializmus talaján áll és nyilvánvalóan nonszensz.
A szociológus szerint érdekes módon Európa végrehajtotta a kommunista programot, és ma a gyermek az állam tulajdona: Németországban például több szülő van börtönben, mivel megtagadta, hogy gyermeke részt vegyen a kötelező szexuális felvilágosító órákon. A nők ma gyerekvállalás helyett dolgozni mennek, pedig szeretni csak az anya és az apa tud, nem az állam – szögezte le Gabriele Kuby, hozzátéve: mindezek okán ma Európa egy haldokló kontinens.