„Szennyvíz folyik a szájukból” – Magyar megindult Vona útján, aminek mindenki tudja, mi lett a vége
Ha a pártelnök saját szavazóbázisát, de a képviselőit is dehonesztáló jelzőkkel illeti...
A párt képviselője látszattevékenységnek nevezte a privatizációs szerződések környezetvédelmi és természetvédelmi előírásainak kormány általi felülvizsgálatáról szóló jelentést; kritizálta annak költségeit is, mondván ennyi pénzért a privatizációs szerződések mindössze egy százalékát vizsgálták, a jelentés pedig csak 21 szerződést említ.
A párt szerint a parlament előtt lévő jelentés a privatizációs szerződések környezetvédelmi és természetvédelmi előírásainak kormány általi felülvizsgálatáról csak látszattevékenység, érdemi lépéseket nem tartalmaz és a kormánynak nincs valós szándéka a privatizációs visszaélések felderítésére.
Kepli Lajos elmondta: a jelentést négy ügyvédi iroda készítette 110 millió forint plusz áfa áron. Mindezért a pénzért pedig az 1990 és 2010 között kötött 12 ezer privatizációs szerződésnek mindössze az egy százalékát – 120 szerződést – vizsgáltak és ezek közül is csak 21 szerződést említ a jelentés.
Ráadásul Kepli Lajos szerint a „végeredmény sovány és vérszegény”, a legfontosabb privatizációkról – a Malév, a cukoripar, a Volánbusz, vagy az alumíniumipar magánkézbe kerüléséről – nem esik szó a jelentésben, valamint – bár az anyag megállapít visszaéléseket –, semmilyen további feladatot nem tartalmaz.