Rengeteg a felmondás: válsághelyzet alakult ki a székelyudvarhelyi kórházban
Több vezető beosztásban levő munkatárs is benyújtotta felmondását az intézményben.
A Békés Megyei Önkormányzat, szolidaritást vállalva romániai testvérmegyéivel, Hargita és Kovászna megyével, kitűzte a székely zászlót, és erre buzdítja a békési településeket is. Tolnában megyei önkormányzatoktól ugyanezt kérte az Országgyűlés nemzeti összetartozás bizottságának fideszes elnöke csütörtökön.
Farkas Zoltán közleményében Békés megye valamennyi települését szolidaritása kifejezésére buzdította, miután Hargita és Kovászna megye kormánymegbízottai körlevélben tiltották meg a székely zászló használatát. Mint írta, a megyei önkormányzat Kovászna megyével 1993 óta, Hargita megyével pedig 1998 óta működik együtt. Tavaly mindkét testvérmegyének egy-egy címeres magyar zászlót és megyecímeres zászlót adományoztak, amelynek viszonzásaként székely zászlóval gazdagodott Békés megye – tette hozzá.
Farkas Zoltán úgy fogalmazott, a Békés Megyei Önkormányzat számára a székely zászló kitűzése nemcsak egy testvérmegyei ajándék méltó elhelyezése, hanem kiállás két testvérmegyéje mellett, kiállás egy nemzetközösség szimbóluma mellett, amelynek használata nem ütközik törvénybe. A székelység jelképét korábban már több magyarországi önkormányzat – például Budafok-Tétény, Siófok, Gyöngyöspata, a budapesti VII. kerület – elhelyezte hivatali épületén.
Potápi Árpád János, az Országgyűlés nemzeti összetartozás bizottságának fideszes elnöke pedig felhívásában azt kérte a Tolna megyei önkormányzatoktól, hogy hivatalaikra március 15-ig tűzzék ki a székely zászlót, így vállaljanak szolidaritást a székelyföldi polgármesterekkel és valamennyi erdélyi magyarral. Mindez különösen fontos Tolna megye számára, hiszen a megye településeinek egyharmadán élnek bukovinai és erdélyi székelyek – tette hozzá az országgyűlési képviselő.