Európa jobbra fordul?
A Politico májusi cikke szemléletesen ábrázolta azon uniós államokat, melyekben előre tört, vagy hatalmon van a jobboldal.
Balczó Zoltán leszögezte: pártja mindent meg fog tenni azért, hogy a föderáció irányába történő bármilyen további lépésről népszavazás döntsön Magyarországon.
Elutasítja az európai föderáció gondolatát az ellenzéki Jobbik. José Manuel Barrosónak, az Európai Bizottság elnökének az európai föderáció szükségességéről szóló szerdai kijelentésével „vége a lopakodó eurodiktatúrának, a brüsszeli birodalom építése nyílt szakaszába lépett” – jelentette ki Balczó Zoltán pénteki sajtótájékoztatóján. A Jobbik alelnöke leszögezte: pártja mindent meg fog tenni azért, hogy a föderáció irányába történő bármilyen további lépésről népszavazás döntsön Magyarországon.
José Manuel Barroso az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésén szerdán tartott évértékelőjében beszélt arról, hogy föderációra van szükség. Hitet tett egy demokratikus föderáció mellett, amely új szintre helyezi az európai együttműködést és amelyhez hosszabb távon elengedhetetlen az uniós szerződés módosítása is. Balczó Zoltán pénteken erre úgy reagált: a föderáció definícióját tekintve több mint az államok laza szövetsége, hiszen az abban résztvevők a nemzetközi jog alapján nem minősülnek szuverén államnak. Hangsúlyozta: a magyar társadalom 2003-ban nem egy olyan föderációra mondott igent az uniós csatlakozásról szóló népszavazáson, amelyben „Magyarország egy súlytalan tartománnyá válik”, ezért a Jobbik Barroso kijelentéseinek határozott elutasítását várja a kormánytól is.