Gulyás Michelle: Nem szeretném, hogy minden rólam szóljon! (VIDEÓ)
Viharoktól sem mentes, de rendkívül eredményes esztendőt zárt a magyar öttusasport – volt tehát mit ünnepelni a szövetség évzáró gáláján.
Jogerősen elutasította a Fővárosi Ítélőtábla azt a keresetet, amelyet azért nyújtott be az Origo újságírója, hogy kiderüljön, kik kaptak kegyelmet Schmitt Páltól államfői tevékenysége idején.
Jogerősen elutasította a Fővárosi Ítélőtábla (FIT) azt a keresetet, amelyet Schmitt Pál államfői regnálása alatt született kegyelmi határozatok nyilvánosságra hozataláért indított az Origo újságírója. Az ügy előzménye, hogy a Köztársasági Elnöki Hivatal (KEH) nem volt hajlandó kiadni Schmitt elnöki ciklusának pozitív kegyelmi döntéseit.
A KEH elsőfokon elvesztette a pert, a Fővárosi Törvényszék kötelezte azt az anonimizált kegyelmi határozatok kiadására. A másodfokú jogerős ítéletben viszont a FIT megváltoztatta az elsőfokú ítéletet. A FIT nem vitatta, hogy a kegyelmi határozatok tartalma közérdekű adatnak minősül, azonban az azok megismeréséhez fűződő alkotmányos jognál erősebbnek nevezte a kegyelmi határozatokban érintettek személyes adatainak védelméhez fűződő jogát. Ezeket az adatokat pedig csak a hozzájárulásukkal, vagy külön törvény alapján lehet nyilvánosságra hozni.
Az Origót képviselő TASZ adatvédelmi programfelelőse, Hüttl Tivadar érthetetlennek nevezte az ítéletet. Mint mondta, egy rablási vagy adócsalási ügyben elítélt személy ügyében született kegyelmi határozatból a sok ezer hasonló ügy miatt lehetetlen kitalálni, hogy konkrétan ki volt az elkövető.