Oktatófilm világbajnoki rekorddal: Párizs után Budapesten is Kós Hubert a hátúszás királya! (VIDEÓ)
A 200 méteres hátúszás olimpiai bajnoka a Duna Arénában 25 méteres medencében is megmutatta, ki az úr a háznál.
Váratlanul jelentettek be iskolabezárásokat, négy igazgató felmentését Erzsébetvárosban. A fideszes vezetésű kerület szerint tervszerű, s a jogszabályoknak megfelelő intézkedéssorozatról van szó - írja a Népszabadság.
Ezernél is jóval több erzsébetvárosi diákot és tanárt érinthetnek a beharangozott VII. kerületi iskolabezárások, miközben nem tudni, mi lesz az elmúlt években több százmilliós nagyságrendben felújított oktatási épületek sorsa - írja a Népszabadság.
A VII. kerületi képviselő-testület április 15-én fogadta el Erzsébetváros 2011-2015-re vonatkozó közoktatás-ellátási, intézményhálózat-működtetési és -fejlesztési tervét, ám abban a tervezett bezárásokról még szó sincs - mondta el a Népszabadságnak Kispál Tibor szocialista önkormányzati képviselő. A Rottenbiller utcai Janikovszky Éva Általános Iskola és Gimnázium, a Kertész utcai Erzsébetvárosi Általános Iskola és Informatikai Szakközépiskola, a Dob utcai Magyar-Angol Kéttannyelvű Általános Iskola és Vendéglátó Szakiskola, valamint a Hernád utcai Baross Gábor Általános Iskola igazgatóját arról tájékoztatták, hogy intézményvezetői beosztásuk július 1-vel megszűnik.
Az önkormányzat szerint a Janikovszky Általános Iskola esetében sincs szó intézménybezárásról, csupán átszervezésről: a tanulócsoportok egyben kerülnek át a Baross Gábor Általános Iskolába. Az intézmény-összevonás nem egy önálló döntés, hanem egy komplex oktatásszervezési- és -fejlesztési program része, melynek hatásait együttesen érdemes vizsgálni, s nem az egyes elemek kiragadásával. Jelenleg egy döntés-előkészítési folyamat zajlik, amely megfelel a közoktatásról szóló 1993-as törvényben foglalt feltételeknek. A szükséges hatástanulmányok elkészültek, az egyeztetések a törvényben foglalt szervezetekkel megtörténtek, illetve folyamatban vannak, tehát az érintettek megfelelő tájékoztatása a jogszabályi keretek között megtörtént. A felvételizők számára a továbbtanulás lehetősége biztosított, tehát semmiféle jogsérelem, illetve érdeksérelem nem történt. A tervezett intézmény-átalakítás esetében a diákok érdeke nem sérül, az általános iskolások egy felújított, korszerű intézményben, a Baross Gábor Általános Iskolában folytathatják tanulmányaikat. Az épület továbbra is oktatási-kulturális célokat fog szolgálni, ezzel kapcsolatban tárgyalásokat folytat az önkormányzat - olvasható a Népszabadságban.