A szakszervezetek még kételkednek, de már elismerik: a vártnál nagyobb lesz a pedagógusbér-emelés
Átlagosan 21,2 százalékkal tervez a kormány.
Pokorni Zoltán szerint az iskolai integráció ügye ma rosszabbul áll, mint tíz éve, a társadalom többsége pedig az elkülönítést támogatja.
Az Országgyűlés oktatási, tudományos és kutatási bizottságának fideszes elnöke erről szerdán beszélt Budapesten, a Mit mondanak a tények? - Az új közoktatási törvény küszöbén című szakmai műhelysorozat első konferenciáján. Az Együttnevelés és külön oktatás című tanácskozáson Pokorni Zoltán rámutatott arra: Magyarországon teret nyert, sőt ma már többségi vélemény az oktatási elkülönítés, és néhány éve ez a vélemény harsánnyá is vált.
A fideszes szakpolitikus szerint a középosztály kockázatként fogja fel, hogy gyermekeit a hátrányos helyzetű diákokkal együtt járassa iskolába, ezért az integrációból kimenekíti gyermekét. Ez a kistelepülési iskolák gettósodásával jár, amely folyamatnak a végén vagyunk - jegyezte meg. Pokorni Zoltán meglátása szerint a társadalmi felzárkóztatás eredményességéért az óvodáztatásra kell koncentrálni, és ezt a leghátrányosabb térségekben fel kell karolni.
A politikus szerint indokolt a központi költségvetés nagyobb szerepvállalása a közoktatásban. Megjegyezte: Magyarországnak két-három éve van a nagy költségű rendszereinek - többi között az oktatásnak - átalakítására.