Önkritikát gyakorol Simor

2010. július 21. 13:06

A Magyar Nemzeti Bank elnöke szerint hangosabban kellett volna felhívnia a figyelmet a devizahitelek kockázataira még a válság kirobbanása előtt. A jegybank elnöke az „Álomcsőd” című interjúkötet bemutatóján gyakorolt önkritikát.

2010. július 21. 13:06

Simor András szerint a válság felvetette, hogy a jegybankoknak érdemes lenne makroprudencális eszközöket, szabályozási lehetőségeket adni a további válságok megelőzésére. Magyarországon is a pénzügyi stabilitással kapcsolatos valódi szabályozási eszközök a parlament és a kormány kezében vannak - tette hozzá. A jegybankelnök az „Álomcsőd” című kötet egyik interjúalanyaként beszélt a válságról.

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
picur3ka
2010. július 21. 22:09
Ja, onkritikat gyakorolt, mondja az cim, a cikkben meg valahogy az van, hogy extra jogokat kovetel az MNB-nek, amelyek most az allamnal vannak szerinte. Nem akar esetleg papa lenni egy Vatikannal vagy hasonlo, szerenyen es onkritikusan?
Fiona1
2010. július 21. 21:39
Milyen "aranyos" dolog Simortól, hogy utólag kezd el okoskodni ill. önkritikát gyakorolni. Ez nem más mint utólagos magyarázkodás, szerecsenmosdatás. Ha meg nem tette meg amit meg kellett volna tennie, nem alkalmas a feladatai ellátására. Ennek tükrében kell repíteni.
Horizont
2010. július 21. 17:02
Havi 8 millió fixszel az ember könnyen viccel:( Vagy hallgat és később látványosan önkritikát gyakorol:(
drienovác
2010. július 21. 13:31
a kockázat megítélésében azért a politikai ködösítésnek, amit a medgyessy és a gyurcsány kormány folytatott, óriási szerepe volt - 1. előbb eltörölték az euró csatlakozás céldátumát 2. szélesítették a forintsávot - ekkor még mindig elviselhető mértékben volt a kockázat megítélése, néhány %-os eltérés volt megengedett, a szélesítés után esett a forint, de az még nem volt tragédia 3. eltörölték a sávot - na itt már jelentkezett a kockázat, de egy csomó embernek már késő volt, de ekkor se szóltak semmit 4. becsődöltették az országot 5. a jegybank a mai napig nem folytat aktív árfolyampolitikát, csak a kamattal, na meg az elnök fizetésével van elfoglalva...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!