Egy 10 milliós ország vezetője közvetítő szerepet játszik Amerika és Oroszország között, békemissziója hozzájárul az ukrajnai helyzet rendezéséhez: ez kulcsállami szerep.
Az európai akkumulátorgyártás fellegvárának szánt Northvolt összeomlása kijózanító pofon volt a merész tervek szószólóinak. A történet visszatért önmagába, a világ legnagyobb gyártója, a CATL pedig máris bejelentette, hogy új beruházásba kezd – ezúttal Spanyolországban.
p
0
0
4
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 5 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kendeffy
2009. november 24. 13:57
Azért a mostani Orbán-interjú a Putyin-találkozóról jobb volt. Nem egyeztek meg semmiben, majd ha megválasztják akkor megegyezik.
Valószínűleg kissé váratlanul jöhetett a meghívás Moszkvából, és gyorsan kellett rábolintani és ezért sikerült ilyen felemásra a kommunikáció. Persze az ilyen meghívásokra nem lehet nemet mondani.
Ha Basescu bukik, akkor oda a lengyel-román 'orosz-érzékeny szövetség' mivel Geona és a román baloldal általában kevésbé érzékeny...
Hát, jelen pillanatban a kárpátaljai magyarok és az oroszok egy platformon vannak Kijev kisebbség-ellenes politikáját illetően, ráadásul január 12-e után orosz-barát ukrán kormány várható. Sajnálom Askeladden
Askeladden:
Hogy mennyire tekinthető "nyitásnak" az Orbán-Putyin-találkozó, szerintem nem egyértelmű. Ami nyilvánvaló, hogy az oroszok magyarországi kormányváltással számolnak, és ezért meghívták OV-t egy tapogatozó tárgyalásra.
Az is egyértelmű, hogy valamifajta kapcsolatnak, kommunikációnak, együttműködésnek Magyarország és Oroszország között 2010 után is lennie kell, ezért természetesnek mondható, hogy 4 és fél hónappal a választások előtt megkezdődik a kapcsolatfelvétel.
De egy ilyen találkozóból arra nézve semmilyen következtetést nem lehet még levonni, hogy a Fidesz milyen Oroszország-politikát képzel el a következő 4 évben.
Hallani pl. egy olyan törekvésről, ami a mostaninál szorosabb lengyel-román-magyar-együttműködést és Oroszországgal szembeni erősebb érdekérvényesítést valószínűsít, elsősorban az energiapolitika területén.