Annyi a szemét a Mount Everesten, hogy a hegy egy részét lezárták

2019. február 15. 11:40

Hulladékproblémák miatt lezárták a kínai Mount Everest-alaptábort a turisták előtt.

2019. február 15. 11:40

Lezárták a mászóengedéllyel nem rendelkező látogatók előtt az alaptábort a Mount Everest (Csomolungma) északi, kínai oldalán a területen egyre súlyosbodó hulladékprobléma miatt. A korlátozás értelmében a turisták ezentúl csak az 5200 méteren lévő alaptábortól valamivel lejjebb fekvő Rongbuk kolostorig mehetnek fel – írja a BBC hírportálja. Mint azt a videóban is láthatjuk, a szemét kérdése régebb óta megoldatlan kérdés a hegyen.

A Mount Everestnek legtöbben a déli, nepáli oldalról vágnak neki, ám az elmúlt években a kínai oldal népszerűsége is növekedni kezdett. A Tibetben lévő kínai alaptábor ugyanis autóval is megközelíthető, míg a nepáli oldalon lévőt csak nagyjából kétheti gyaloglással lehet elérni. A látogatók számának folyamatos növekedése miatt azonban a világ legmagasabb hegyén egyre nagyobb problémát jelent a hulladék felhalmozódása.

A Kínai Hegymászó Szövetség szerint 2015-ben – erre az évre vonatkoznak a legfrissebb adatok – 40 ezren keresték fel az alaptábort a kínai oldalon. A nepáli erdészeti és talajvédelmi minisztérium pedig rekordszámú, 45 ezer látogatóról számolt be a 2016-2017-es időszakban. A kínai hatóságok januárban jelentették be, hogy évente 300-ra fogják korlátozni a kiadható mászóengedélyek számát.

A tibeti hatóságok még tavaly decemberben jelentették be az alaptábor lezárását a turisták előtt, és bár az elmúlt napokban szárnyra kapott a hír a kínai közösségi oldalakon, hogy a korlátozás végleges lesz, a Hszinhua állami hírügynökség által megszólaltatott illetékesek ezt cáfolták. A hatóságok szerint a Mount Everest múlt tavaszi „nagytakarításakor” nyolc tonna hulladékot, köztük emberi ürüléket és hátrahagyott mászófelszereléseket gyűjtöttek be a hegyről.

Az idei nagyszabású hegycsúcstisztítás keretében a 8000 méter fölött talált emberi maradványokat is megkísérlik lehozni a hegyről. A hideg és a magasság miatt ezek a holttestek gyakran évekig, évtizedekig is a fagyban maradnak.

(MTI)

Összesen 19 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Dr. Kövér Zászló
2019. február 15. 18:34
A kínai elvtársak teljesítenek majd . A tibeti nép meg le van szarva ....:-)))) " Az ellenzékben még Tibet függetlensége mellett kardoskodó Balog Zoltán annyit mondott: ha bárki problémát lát, megvan a jogorvoslati lehetőség. Csakhogy úgy tűnik, hiába kötelezték kártérítésre a rendőrséget, az továbbra is ugyanolyan módszerekkel igyekszik kímélni a Kínai Kommunista Párt potentátjait a tibeti zászló látványától. " Balogzoli jó elvtársunk volt , és marad is .!!!
alex44
2019. február 15. 16:25
Borzalmas látvány, az óceánokon úszó szeméthegyek nemkülönben.
dave
2019. február 15. 14:41
Az a lényeg, hogy mekkora vad paraszt az ember! Ami csomagoló anyagot kiviszünk a hegyekbe, óceánokra, azt ugyanúgy vissza is lehet vinni a táskádban, zsebedben, egy hulladéklerakóba, vagy a saját szemetesedbe. Nem a műanyag a hibás! Miért nem azt mondják:- Emberek! Idióta, parasztok vagytok!
szerafim
2019. február 15. 12:47
valahol azt olvastam, hogy a halottakat is elkezdik lehordani...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!