Az USA adminisztrációja szerint Rogán korrupt
Orbánt és rendszerét kell leváltani. Egyszerre. Téved, aki azt hiszi, hogy csak Rogánnal, a korrupcióval, a propagandával van a baj. Ugyan!
Véres bohóc, vagy inkább az információs tér hőse? Az ukrán elnök komikusból, bohócból a világ nyugati felében nemzeti hőssé avanzsált.
„Az előadás még tart, és Zelenszkijt valamint a csapatát Washington messze nem csak Oroszországgal szemben használja. Az ukrán elnök és segédszínészei komoly államokra, és nemzetközi valamint regionális szervezetekre is képesek nyomást gyakorolni. Erről talán a legtöbbet Olaf Scholz német kancellár tudna mesélni, akit egy Andrij Melnyik nevű epizodista a berlini nagykövet szerepében leckéztetett arról a bizonyos morális piedesztálról. Méghozzá oly sikeresen, hogy Németország a harci sisakok szállításától mára akarata ellenére eljutott a Leopardokig.
»S hogy az előadás működjön és sikeres legyen, ahhoz az is kell, hogy Holoborodko/Zelenszkij mögött ott álljon a Nyugat teljes propaganda gépezete«
A tudatosan kialakított morális nyomásgyakorlás hatása alatt másfél éve zarándokol a fél világ Kijevbe az ukrán elnökhöz. Ugyan már egyre kevesebben, hiszen a magyar kormányfőn kívül már az összes nyugati vezető elzarándokolt a Bankovára, de a show eddig azért csak eltartott. Olyannyira, hogy még a húzódozó semlegesek sem nagyon hagyhatták ki a vonatozást, a találkozást Zelenszkijjel, majd a kötelező látogatást Bucsába.
S ha homokszem került a gépezetbe, akkor a média megoldotta a feladatot, és több politikust is kényelmetlen helyzetbe hozva a történteket megszépítve torzította a tényeket. Tudna erről mesélni a brazil államfő vagy az indiai miniszterelnök, de egy levél kapcsán elhitették még azt is, hogy az egész mexikói parlament Ukrajna oldalán áll. Ahogy fogy a lendület, úgy egyre durvábban. Olyannyira, hogy ennek következtében Zelenszkij és csapata mind toxikusabb figurává válik, akikkel már jobb kerülni a találkozót.
A közönség egyre inkább mozgolódik a nézőtéren, a nézők mind kényelmetlenebben érzik magukat a székekben, az előadás azonban csak nem akar véget érni. Ugyanis még túl sokan tapadnak csillogó szemmel a színpadra, és a rendezőnek is más még az elképzelése, a nézőtér lelkesedésének csökkenését azonban ő sem hagyhatja majd figyelmen kívül.”
Nyitókép: MTI/EPA/Ukrán elnöki sajtóhivatal