Az Európai Unió árulójának nevezte Orbán Viktort Guy Verhofstadt
Konkrétan fogalmazott a magyarellenes EP-képviselő.
Gulyás úr arról egyelőre nem tud beszélni, pontosan milyen rendszert szeretne, de gondolom, olyat, hogy az Orbánékra adott voksok mondjuk érjenek csak felet.
„A kizárósdi azonban most szintet lépett, a kormányfőjelölt, akinek vezető posztjáról majd a május végi MSZP-kongresszus dönt, a saját soraiban is rendet vágna. Első ránézésre ez azt jelenti, hogy felszámolná a pártot. Hiszen a 2010 előtti időszakban – ha nem is főszereplőként, de – valamennyi szocialista részt vett. Azok feltétlenül, akik gombokat nyomtak a parlamentben, vagy csak bizalmat szavaztak Gyurcsány ámokfutásának, majd Bajnai egyéves megszorítósdijának, a »Fájni fog« kezdetű koncepciónak. Márpedig e klub oszlopos tagja maga Botka is. Véleményes, hogy ezek után hogyan fogja megmagyarázni az esetleges »persona non grata« bélyeggel kitüntetendő harcostársaknak, hogy hol a határ ebben a vetélkedőben. Nekem szabad, neked nem, én szavaztam, de te sajtótájékoztatót is tartottál?
Játsszunk csak el a gondolattal. Marciék kivonulnak az utcára mind az ezerkétszázan, és a kormányzaton akkora ijedelem lesz úrrá, hogy rögvest jogalkotói munkába kezd, meghívja a mozgalmárokat, akik lediktálják az új szabályokat, amelyeket aztán a szintén a félelemtől remegő Fidesz–KDNP-frakció rögvest meg is szavaz. Nonszensz. Más kérdés, hogy Gulyás úr arról egyelőre nem tud beszélni, pontosan milyen rendszert szeretne, de gondolom, olyat, hogy az Orbánékra adott voksok mondjuk érjenek csak felet, sőt, negyedet, az ellenzékre adott szavazatok meg kettőt. Valahogy így.
Szóval mindenki próbálkozik, a Párbeszéd miniszterelnök-jelöltet is állít, az LMP búcsúzkodik a kilépőktől, a Jobbik szokja a balos szakzsargont, és a többiek sem tétlenkednek. Alakul a szivárványszínű koalíció. Hogy mit akarnának kezdeni az országgal, ha netalántán nyernének, nem igazán tudjuk. A gond az, hogy a jelek szerint ők sem.”