Bem téri bomba

2015. augusztus 05. 08:53

Hiába áll az összevont tárca angol nevében helyesen elöl a külügy, ha a magyar változatban megelőzi a külgazdaság.

2015. augusztus 05. 08:53
Horváth Gábor
Horváth Gábor
Népszabadság

Hiába áll az összevont tárca angol nevében helyesen elöl a külügy, ha a magyar változatban megelőzi a külgazdaság. Az elnevezésnél persze fontosabb a tartalom, de ott még furcsább a helyzet: a magyar diplomácia gyakorlatilag nem létezik, csupán diplomáciai rangot kapott, botcsinálta szatócsok próbálnak üzletelgetni. Azt se sok sikerrel. A Szombathelyre remélt Land Rover–Jaguar-gyárat is Lengyelországba vitte az indiai tulajdonos. Meglehet, utánanézett, mennyire stabil a magyar politika, mennyire szilárd a jogállamiság, kiegyenlíti-e a befektetési kockázatokat az olcsó (bár nem túl szakképzett) munkaerő csábítása.

A kormány nemzetközi kapcsolatai persze akkor sem lehetnének sokkal jobbak, ha más lenne a külügyminiszter, és hibás számításból nem verték volna szét teljesen a tárcát. Rossz árun a jó marketing se segítene, de már marketing se maradt. A magyar jobboldal nincs egyedül a szakértő kormánytisztviselőktől való idegenkedésével. Bő évtizeddel ezelőtt a radikálkeresztény hitszónok Pat Robertson – ha csak verbálisan is – atombombával akarta felrobbantani a washingtoni külügyminisztériumnak helyet adó Foggy Bottom negyedet, mert úgy gondolta, hogy a diplomáciai szolgálat nem elég lojális George W. Bush elnökhöz. Amiről ő csak beszélt, Szijjártóék megcsinálták bomba nélkül is. Előre lehetett tudni, hogy őrültség, most viszont már az eredményét is látjuk. Nincsenek se diplomatáink, se szövetségesi kapcsolataink, se velünk szimpatizáló barátaink.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
pemete jakab
2015. augusztus 05. 14:45
"Hiába áll az összevont tárca angol nevében helyesen elöl a külügy, ha a magyar változatban megelőzi a külgazdaság." Valójában nálunk a belgazdaság is nagyobb részt külföldi tőkére épül. Vagyis még a belgazdaságot is nevezhetnénk külgazdaságnak (magyarnak mindenesetre kevésbé). És ezen az sem javított, hogy a Fidesz tömte a milliárdokat oligarcháiba.
puszika
2015. augusztus 05. 11:08
Kedves Horváth! Ezek szerint a szlovákok meg a csehek is balfácánok voltak,pedig az ő minisztériumuk nevében nem is szerepel a külgazdaság. Nem érzed hogy hülye vagy???
kitiltott
2015. augusztus 05. 10:24
Újabb gyurcsány fun?
Berecskereki
2015. augusztus 05. 09:58
A megszokott dumát nyomják a balliberális beállítottságú firkászok. "Meglehet, utánanézett, mennyire stabil a magyar politika, mennyire szilárd a jogállamiság, kiegyenlíti-e a befektetési kockázatokat az olcsó (bár nem túl szakképzett) munkaerő csábítása." - írja a szerző. A befektető azonban elsősorban a megszerezhető profit nézi. Ebben beletartozik a fogadó állam kedvezménye, adózása, a munkaerő költség. Úgy látszik a pályázók tekintetében - Törökország, Magyarország, Szlovákia, Lengyelország - ez volt a döntő érv. Ezt megerősíti: ""Számunkra ez stratégiai beruházás, így tehát a pénzügyminiszterrel történő megállapodás után is hajlandóak vagyunk elmenni az állami támogatás lehető legnagyobb mértékéig. Ez azt jelenti, hogy a befektetés terjedelmének 8-9 százalékáról beszélünk" – egészítette ki az elmondottakat." http://www.hirek.sk/belfold/20150727143136/Jaguar-Land-Rover-Szlovakia-alulmaradt-Lengyelorszaggal-szemben.html Ehhez hasonló a körítés is, amely akkor lehetne hiteles, ha a bajai videofelvételhez hasonlót is mellékelnének, vagy egy hiteles Teller levelet. ;-)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!