Dráma: csecsenekre lőttek a Putyin oldalán harcoló észak-koreai katonák, többen meghaltak
Az ukrán hírszerzés szerint az orosz–észak-koreai kombinált egységek egy nap alatt mintegy 200 katonát veszítettek.
Jelenleg a két oldal között minden téren folyó, de egyértelműen a Nyugat kezdeményezte harc fő keleti célpontja Oroszország. Rohamosan romló folyamatról van szó.
„Oroszország egyik óriási bűne az, hogy képes visszavágni. Most például azzal, hogy a számos állampolgá- rára kivetett vízumtilalomra hasonlóval válaszolt. Mint a múlt hét végén kiderült, nyolcvankilenc uniós politikus nem léphet be Oroszországba. Ez a döntés is retorzióként született. Mint Szergej Lavrov orosz külügyminiszter kedden elmagyarázta: »Azt vetik a szemünkre, hogy önkényesen és alap nélkül állítottuk össze az Oroszországban nemkívánatos személyek listáját, míg az unió korábban „a tisztesség minden követelményét” teljesítette, és minden olyan orosz, aki az Európai Unió feketelistáján áll, az „megérdemelte”. Szinte kínos megemlítenem, hogy ez a fajta logika abszurd: ez olyan kísérlet, amely a nemzetközi jogi normákat saját politikai hajlamokkal helyettesíti.«
A kitiltásra a felháborodás vulkánjával válaszolt a Nyugat. Vasárnap Mogherini uniós külpolitikai biztos nyilatkozatában »totálisan önkényes és igazolhatatlan« lépésről beszélt, és elsősorban Moszkvától további magyarázatot és átláthatóságot követelt. Dettó Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke, a holland miniszterelnök és az Egyesült Államok külügyminisztériuma.
A hazai neokonzervatív cselédsajtó több hónapon át támadta a magyar kormányt, amiért Washington magyar állampolgárokat sújtott belépési tilalommal az Egyesült Államokba, nem dokumentált vádakkal, ráadásul a kitiltottak névsorának megadása nélkül. A moszkvai visszacsapásnál ugyanez a sajtó egyetért a kitiltás miatt tiltakozókkal. Így is igyekezve rátenni egy tőle telhető lapátnyit arra a forrósodó hidegháborús hangulatra, amelyet washingtoni mintára nálunk is terjeszteni próbálnak.”