„De ez csak egy a jótétemények közül. Hogyan is befolyásolja majd az új adó a politikai életet? Kiegyenlítettebbé teheti a küzdelmet, és ennek valószínűleg minden demokrata, így Varga Mihály is majd szerfölött örül. Leginkább ugyanis liberális és/vagy baloldali polgártársaink azok, akik folyton az interneten mocorognak, klikkelgetnek, a Facebookon lájkolgatnak különféle politikai oldalakat és felhívásokat. Tankönyvbotrány, lájk! Hülyeorbánviktor – megalájk! Tüntetés az internetadó ellen a Kossuth téren! – megosztom.
Valljuk be őszintén, ehhez képest a jobboldalon a pitypang, megírom, vajmi kevés ellensúlyt képez. Az internetes közösségi média egyenesen a liberális aktivizmus Kánaánja: beszélni, állást foglalni, a tetszik gombot nyomogatni ugyanis egész nap lehet, csinálni viszont semmit sem kell. Ha összesítenénk, mennyi lájkot és megosztást kapott az elmúlt pár esztendőben például az egyik legaktívabb ellenzéki hecc-csapat, a Milla, akkor elmondhatjuk, hogy ebből már nem egy, de három baloldali kormányra is futotta volna. Ha éppenséggel ezek a lájkok szavazatra változnak.
De nem változtak, mert a fotelből sokkal kényelmesebb voksolni, ráadásul azt az összes ismerős látja, ellentétben a hülye szavazófülkével, ahonnan még szelfizni sem lehet.
Ezt az egyenlőtlenséget ismerhette most fel nemzetgazdasági miniszterünk, aki, úgy tűnik, szeretne esélyt adni liberális polgártársainknak arra, hogy eztán az internet helyett az utcán és a szavazófülkében politizáljanak. Ez nyilván nem tesz majd jót a Fidesz népszerűségi mutatóinak, de ilyen egy lovagias miniszter, na.”