Rádöbbent a brit lap: Orbán megingathatatlan, a többiek pedig csak sodródnak az árral
Donald Tusk és Volodimir Zelenszkij is teljesen más hangnemet ütött meg.
Pedig négy évig olyan jól működött. A magánnyugdíjak elrablását el lehetett nevezni a nyugdíjak megvédésének, és a nép bevette. A „tandíj” szót föl lehetett váltani „önköltséges képzéssel”, és a nép elhitte, hogy nincs tandíj.
„A legújabb szómágia azonban csődöt mondott. Az internetadó elleni hatalmas tüntetés láttán az az ötletük támadt, hogy eltüntetik az „internetadó” szót, és előrántanak helyette valami mást: nem történt semmi különös, csak a távközlési adót terjesztették ki egy kicsit. Azt hitték, hogy szavaiknak még mindig akkora ereje van, hogy az emberek inkább nekik fognak hinni, mint a szemüknek. Azt hitték, ha az „internetadó” szót eltüntetik a magyar nyelvből, és belökik helyette a kicsit hosszabb, de azért még jól kommunikálható »távközlési adó kiterjesztését«, akkor a nép elbizonytalanodik, és nem tudja, mi ellen tüntessen. De ezt már senki nem vette be, a magyar nyelv újabb átértelmezési kísérletét harsány kacaj fogadta. Ebben valószínűleg annak is szerepe lehetett, hogy nem volt idő sem arra, hogy a főnök hirtelen ötletét kellőképpen előkészítsék, sem arra, hogy a papagájkommandót betanítsák. Ezért aztán megroppant a Fidesz kommunikációs gépezete, és mindenki összevissza beszélt. Miközben a nemzetgazdasági miniszter már a „távközlési adó kiterjesztését” tolta a képünkbe, addig a rezsihős Németh Szilárd az ATV-ben még mindig az internetadót védte kivont karddal.
De már mindegy is, megtört a varázs. A mágusnak ettől kezdve nem lesz akkora hatalma rajtunk, és egyre több lesz a Mario.”