Ütőkártya, de nem aduász

2013. május 14. 17:11

Tekintve, hogy a demokráciahiányt szajkózó attakok rendre kifulladnak, időnként nevetségessé is válnak, ki kellett találni valamit, ami a kormányzatot fájdalmasan érinti.

2013. május 14. 17:11
Boros Imre
Magyar Hírlap

„A Gyurcsány–Bajnai-kormányzatok által teremtett csődállapotból a 2010-es választás után úgy rántotta vissza a kormány az országot, hogy kevesebb pénzt engedett kiszívni az országból. Talán nem is véletlen, hogy a nemzetközi dicshimnuszok hirtelen gyalázkodássá váltak, a kárvallottak által mozgatott és az EU vezető pozícióiba állított tisztségviselők nem azért kritizálták a kormányt, ami a megbízóiknak valóban fájt, például a bankadóért, hanem a társadalomátalakító törvényeinket beleértve a végre megszületett igazi rendszerváltó alkotmányért is.

A törvényeinket, hatóságaink eljárásait antidemokratikusnak nyilvánítják, nem törődve azzal, hogy erős többséggel hozták a jogszabályokat, s a választók nagy többsége még mindig kitart a törvényhozók mellett. Tekintve, hogy a demokráciahiányt szajkózó attakok rendre kifulladnak, időnként nevetségessé is válnak, ki kellett találni valamit, ami a kormányzatot fájdalmasan érinti. Ezt a funkciót a deficiteljárás lebegtetése tölti be jelenleg. Az ennél is fájdalmasabb és tartósan hatékony fegyelmező hurokba a kormány ugyanis nem dugta be a fejét, amikor elvált az IMF-től, és minden erőlködés ellenére sem volt hajlandó újra közösködni vele. A deficitbohózat tényleg fáj, mert ingyen fejlesztési források maradhatnak Brüsszelben. A fájdalomnak azonban vannak pozitív hatásai is, időközben jól tesztelhető, hogy a hatalmas méretű unióban hol vannak a szövetségeseink és hol rejtőznek a dühödt demokráciabarátnak maszkírozott multi lobbisták. Néhányuk már így is lelepleződött.”
 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 74 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
BőröndÖdön
2013. május 15. 10:34
Ezek az ex-ügynök-párttitkárok mikor tűnnek már el a közéletből,szánalmas ez a káderhiány a jobboldalon!
Fedor
2013. május 15. 10:13
Már az első mondat akkora hazugság, hogy nem is érdemes továbbolvasni.
Zokni
2013. május 15. 09:53
Értelmetlenség a demokratikus rendszerben, akár az Eu-s demokratikus rendszerben is "leleplezni" a "lobbiérdekeket". Hiszen a demokrácia éppen azt szolgálja, hogy ezeket az érdekeket egyeztessék, kompromisszumokra késztessék, normális mederbe tereljék, CSAK (!) legalább a nyilvánosság előtt. S nem az, hogy megszüntessék! Miért, ha az orvos valamiért (lobbiérdekből, mit tudom én) azt mondja Önnek, hogy a továbbiakban mondjon le az ürítkezésről, akkor megteszi? Megteheti?
tarackos
2013. május 15. 09:24
"A törvényeinket, hatóságaink eljárásait antidemokratikusnak nyilvánítják, nem törődve azzal, hogy erős többséggel hozták a jogszabályokat..." Így van ügynök, Hitler meg Kádár is erős többséggel hozott jogszabályokat. Az előbbit ráadásul szintén demokratikusan választották. Azóta csak az ebek takaróznak ezzel. Ügynök.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!