Megvédjük a nyugdíjakat, megvédjük a bársonyszékeket!

2012. december 06. 09:47

Fizetős felsőoktatással meg fizetős óvodákkal talán nem lehet országot építeni. Az viszont biztos, hogy választást csak a nyugdíjasokkal lehet nyerni. Megvédjük a nyugdíjakat. Megvédjük a bársonyszékeket.

2012. december 06. 09:47
Puzsér Róbert
Puzsér Róbert
Facebook

A tandíjmentes helyek kétharmadát fel készül számolni a kormány. Ez a bátor és távlatos döntés végre biztonságos távolságra löki az ország koporsóját az önnön zsírjában fuldokló Dániától és még közelebb visz minket a mesés Kelet olyan országaihoz, ahol a büdös kölkök nem az iskolapadban növesztik a seggüket, hanem lehetőleg már tinédzserkoruk előtt egy futószalag mellett termelik a hasznot.

Az internet névtelenségében rejtőzködő, sunyi kommentelők természetesen ezt a nagyszerű sikert is megpróbálják elvitatni tőlünk. Csak néhány elrettentő példát gyűjtöttem össze ezek közül:

viktor990: a tandíj bevezetése mindennél jobban mutatja a kormány alkalmatlanságát. ez az intézkedés ellehetetleníti a társadalmi mobilitást, és tömegével ösztönzi majd arra a fiatalokat, hogy külföldön keressék a boldogulást.

viktor998: a neoliberális kormányzat csak fiskális szempontokat ismer. nem értik, hogy élhető, sikeres, polgári magyarország nem képzelhető el széles és kvalifikált értelmiség nélkül. a felzárkózás nyugat-európa országaihoz se gazdasági, se kulturális értelemben nem valósulhat meg, ha az egyetemek kapuit bezárjuk a középosztály előtt.

viktor006: akik tandíjat akarnak, azoknak nincs más céljuk, mint az ország kifosztása és felszámolása. a hazaáruló nem a megfelelő jelző rájuk, hiszen nincs hazájuk, csak cégeik, bankjaik és offshore-számláik vannak. ők a magyar nemzet ellenségei, akik egytől-egyig bíróság előtt felelnek majd a tetteikért. a magyarságnak és a magyar fiatalságnak nem tandíjra, hanem ingyenes kollégiumra, ingyenes tankönyvekre, tisztes ösztöndíjakra van szüksége. ha majd újra a magyarság alapít kormányt, akkor mindez meg is valósul. a magyarok istenére esküszünk!

viktor012: fizetős felsőoktatással meg fizetős óvodákkal talán nem lehet országot építeni. az viszont biztos, hogy választást csak a nyugdíjasokkal lehet nyerni. megvédjük a nyugdíjakat. megvédjük a bársonyszékeket.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 105 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
belga
2012. december 06. 22:51
A 22 év egyik sara hogy nyugdijak ügyében sem sikerült kormányokon átívelő egységes rendszert elfogadni, és betartani. Ezért aztán attól függően, hogy ki mikor született és ment nyugdíjba járt jobban, vagy rosszabbul (nem pár forintos különbségekről van szó, hanem akár tízezrekről). Ami még nagyobb baj, hogy miközben média segítségével szembeállítják a dolgozók és nyugdíjasok táborát arról az apróságról nagyon kevés szó esik, hogy a nyugdíjbefizetések -egyéb járulékokhoz hasonlóan- az esetek jelentős részében nem a valós jövedelmek után történnek. Ahol meg igen, az többnyire a másodlagos elosztásból részesülőknél valósul meg. Azt sem tudják sokan -mert nem mondják el elégszer- hogy a jelenlegi nyugdíjas ameddig dolgozott ugyan úgy fizette az akkori nyugdíjasok nyugdíját, mint a most dolgozók az övét. Ez a rendszer akkor szünhetne meg -ezzel próbálkoztak- hogy ha a befizetések egy része saját számlára kerülne, s egy idő után ez a rész annyira megnőne, hogy mindenki a saját befzetése alapján kaphatná a nyugdíját -persze ebben az esetben is kellene egy rész a szolidalitási alapba(azt hiszem a svéd model az vm ilyen).
OberEnnsinnen
2012. december 06. 17:40
Róbert! Kb. 200 ország van a világon. Gondolom, mindenütt ismerik a demokrácia, sőt a jóléti, klasszikus demokrácia jellemzőit. Mégis: sokkal több az olyan közöttük, amely eddig és ezután sem fogja megtapasztalni ezt soha már. Mit gondolsz, miért van ez így? Segítemi próbálok. Van egy kifejezés: minőség. Ha egy társadalom ennek élő-ható jelenlétét tudja biztosítani a társadalmi szegmensek mindegyikében, valamint egymásra kölcsönhatásukban, úgy VAN reális esély elérni egy megfelelő szintet, de ez akkor és utána is folyton előjövő kihívásokat jelent. Mi ennek talán még a rajtvonalán sem állunk, s a helyzet finoman szólva, nem biztató. Jelen cikkeddel kapcsolatban: bármit, ami a társadalmat érinti, nem szabad címszavak után értékelni. A minőségre törekvés finom kis emeltyűkkel (e kifejezés nem trendi, vágom ezt) tudja biztosítani, hogy a végeredmény a kívánt - vagyis kedvező - legyen. De lehet ezt röviden is mondani: az ördög a részletekben van. Ezt én úgy mondanám: az angyal is. Tehát: ne ítélj, Te sem mások sem addig, míg minden makro- és mikrorészletet nem ismersz. Nem a nagy hangon múlik emelkedésünk, hanem azon: az egyenlet, amit meg kell oldanunk, hitelesen van-e felírva. Na ez a "felírás" a feladat: hol vannak a gyenge pontjai a felsőoktatási terveknek, pontról pontra, rés nélkül. Az, hogy ez baromság, már ne haragudj . . .
Agnieszka
2012. december 06. 17:06
A 200.000.-Ft feletti nyugdíjak a jó fizetésekkel a 2000-es évek elejétől nyugdíjba mentek illetményei, ui. időközben változott a nyugdíj kiszámításának módja, a jó fizetéssel nyugdíjba mondjuk, 2000 körül ment nyugdíja a nyugdíjba menetel előtti fizetésének cca. 30%-a, míg a későbbiekben közelít a 60%-hoz. Ez a változás elég sokakat érint, mert 200.000.-fölöttiek cca. annyian vannak, mint alatta. Nagyon nem mindegy, a "nyugdíjas" egy nagyon nem homogén réteg. Az élet, sajnos, kegyetlen.Nem általánosságban a felsőoktatásban részt vevők száma a fontos, hanem hogy hányan szereznek magas színvonalú munkára, kutatásra alkalmas tudást. Csak a jóra érdemes áldozni. Egy szegény embner nem engedheti meg magának, h. a felkészülés évei alatt olyasmire képezze magát, amiből sokminden lehet, de megélhetés soha. Nyilván más szabályok vonatkoznak az abszolút, különlegesen tehetségesekre, nyilván extrém pályák is vannak, igen, kell történész, régész, évente 1-2 fikozófus is talán. De elvárható-e a társadalomtól, h. extrém számú ember tanulmányit fedezze extrém szakokon? Vszg. mérnök, orvos, gyógyszerész, tanár (sok-sok matematika, kémia, biológia, fizika) kell leginkább. Szomorú, mert milyen szép lenne dupla annyi magyar egyszakos bölcsészt, politológust, kommunikátort képezni, mint amennyi el tud helyezkedni.
Wilbur Nárcisz-11 Swain
2012. december 06. 17:06
ez az öcsém, kapd be a gyíkom... Minden kormány ugyanazt műveli: tömi a pénzt a nájlonotthonkák és susogós mackónacik zsebébe. "Mi építettük újjá az országot!" - nyammogják a vén nyanyák és fószerek. Na ja. Akik VALÓBAN újjáépítették, "45-ben voltak harmincas-negyvenesek - ma száz körül járnak. A mostani nyugger-zöm '90 körül pucolt meg előnyugdíjba a tsz-ből, a bohóc néphadse(re)g(g)ből, a tanácstól - azóta őket kompenzálják, megemelik, visszaadják a 19 ezrüket - te meg paraszt, dolgozz értük.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!