Nemzeti érdek-e a nemzeti szuverenitás?

2012. június 28. 13:28

Van-e értelme nemzeti szuverenitásról beszélni, ha az államhatalom még kétharmados felhatalmazás birtokában sem tehet meg olyan intézkedéseket, amelyeket az ország által kötött nemzetközi szerződések tiltanak?

2012. június 28. 13:28
Civis Europeanus
Index

„A magyar nemzet első számú nemzeti érdeke a nemzet fennmaradása. Ebből a szempontból pont egy olyan (ráadásul demokratikusnak nehezen nevezhető) történelmi döntés bizonyult sorsfordítónak, amely a gyakorlatban igencsak korlátozta a nemzeti szuverenitást: a kereszténység felvétele. A mindennapi életet befolyásoló egyházi szabályok és az önálló törvénykezési jogkörrel rendelkező egyházi személyek nehezen egyeztethetők össze a nemzeti szuverenitás fogalmával. Mégis, az európai keresztény nemzetek közösségéhez való tartozás jelentős mértékben hozzájárult a magyar állam megerősödéséhez, a nyugati műveltség terjedéséhez, a társadalom és a gazdaság fejlődéséhez.

Ugyanígy a nemzeti érdeknek megfelelő volt az Európai Unióhoz történő csatlakozás. De mi a nemzeti érdek a szuverenitás megosztásával járó uniós tagságban? (...) Magyarország egy olyan közösséghez tartozik, amely a világ legnagyobb gazdasága, legnagyobb kereskedelmi blokkja, legnagyobb működőtőke-vonzó övezete és legnagyobb humanitárius segélyezője. Ráadásul tagságán keresztül a közösségnek az életét befolyásolni is tudja. (...)

A szuverenitás megosztása valójában jelentős mozgástérbővüléssel járt. Történelmük során soha ekkora szavuk nem volt még a magyaroknak. Szavaink súlya ráadásul jóval meghaladja az ország népessége és gazdasága által indokolt mértéket.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 57 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Ouroboros
2012. június 28. 22:46
Fuj. Egyik ocsmányabb szó, mint a másik. Nemtom, „nemzeti érdek”-e (broáff) a „nemzeti szuverenitás” (broáfff), de hogy semmi értelme, és csak a baj van vele, az bizonyos.
Elinor Yosef
2012. június 28. 22:18
Az EU biztosított a számunkra egy 8200 milliárd forintos forrást (2007-2013). Mi ebből le tudtunk hívni 2600 milliárdot, aminek 0,7%-a jutott a vállalkozásoknak. Ki a hibás, az EU? Mi az alternatíva? A magyar gazdaság önállóan életképtelen. Ha bezárkózunk megdöglünk, valakihez tartozni kell. Az oroszoknak kellenénk, az a kérdés mi akarjuk-e? Kínát nem érdekeljük, mert kicsik vagyunk. Az arabok dettó.
Akitlosz
2012. június 28. 22:07
Igen. Egy független állam olyan nemzetközi szerződést köt, amilyet akar, s jogában áll a számára már előnytelenné vált korábban kötött nemzetközi szerződéseket felmondani. A kereszténység felvétele pedig ugyanolyan hatással járt Magyarországon is, mint máshol, a magyar kultúra pusztulásával, lerombolásával. Hasonló hatása van a kereszténységnek is, mint az összes többi nemzetek feletti eszmének. Nem előnyös a nemzetek számára. A keresztények, katolikusok előbb keresztények, s csak aztán magyarok. Egy idegen államhoz kötődnek a hazájuk helyett. Nem most van a történelem folyamán a legnagyobb beleszólása Magyarországnak, hanem Mátyás király idején volt. Ma messze nincsen akkora súlya Magyarországnak Európában, mint Mohács előtt volt.
smogger
2012. június 28. 16:19
Ja Áfá-t meg egyáltalán nem is fizet,sőt járulékokat sem. Te mekkora hülye vagy bazmeg........
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!