A képes történetmesélés 10 pontja

2012. május 29. 12:55

Bármi is történik a képeken, nem merülhet fel, hogy azok beállított jelenetek.

2012. május 29. 12:55

„1. A hitelesség érdekében mindig közöld a legfontosabb adatokat. Ez lehet egy lineáris prezentáció (videó, animáció) lehet a történet legvégén, egyébként a fotó, grafika alatt a helye. Az újságírás és a művészet közti egyik legfontosabb különbség, hogy az előbbinél mindig ragaszkodni kell a szó szerinti igazsághoz. Ebből következik, hogy akár fotót, akár videót készítesz, nem adhatsz instrukciókat, nem irányíthatod riportalanyaidat. Amint megmondod az embereknek, mit csináljanak, átlépsz a tényfeltárásból a fikcióba. (Egyedül a portréfényképezés a kivétel)

2. A néző valamennyi ésszerű feltételezésének igaznak kell lennie. Bármi is történik a képeken, nem merülhet fel, hogy azok beállított jelenetek.

3. Egy történet elmeséléséhez egynél több képre van szükség. A képsorozat nem egyszerűen azonos témáról szóló fotók gyűjteménye. Ezekkel a képekkel történetet kell elmesélni, ami egy központi mondanivaló köré épül fel. McAdams azt tanácsolja diákjainak, hogy már a forgatás / fotózás előtt fogalmazzák meg a készülő anyag címét, ráadásul úgy, hogy abban szerepeljen az alany és a cselekmény.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!