Nyuggervilág

2012. április 29. 15:50

Átgondolt, trendekkel számoló koncepciók bevezetésétől visszariadt valamennyi kormány, maximum félmegoldások születtek, amelyekben a szociális meggondolások szervesen keveredtek a lekenyerezéssel.

2012. április 29. 15:50
Tamás Ervin
NOL

„Csakhogy a nyugdíjasok világával, éppen méretei miatt, csínján kellett bánni, hiszen választópolgárként négyévenként a hatalomról döntöttek. Átgondolt, trendekkel számoló koncepciók bevezetésétől épp ezért visszariadt valamennyi kormány, maximum félmegoldások születtek, amelyekben a szociális meggondolások szervesen keveredtek a lekenyerezéssel. Az öngondoskodás bátortalan emlegetése a »fejlett tudattal« és a nagyobb fizetéssel bíróknál ért némi célt, a nagy egészet azonban nem befolyásolta.

Sok tekintetben suta, középtávon mégis félmegoldással kecsegtető szükségként jelent meg a magánnyugdíjpénztár intézménye, amely így (sután) nem borzolta annyira a választói kedélyeket, de (kötelező) csírája lehetett volna egy mentalitásbeli változásnak. Talán még a fokozatos korhatáremelés bevezetését is el lehetett magyarázni, hiszen csak a még javában aktívaknak kellett kalkulálniuk vele. Közben azonban »elesett« a magánnyugdíjpénztár, és politikai játékszerré vált a korhatár is.

Reggel ágyban maradni? Csak azt ne! Életem párja már nem irigyel, amikor munkába indul. Átérzi, ahogyan nem sokkal később kényszercihelődöm. Ahogyan mondvacsinált programokat szervezek, erőszakosan kérdezem tőle, hogy ma miért nem kell semmit venni az Aldiban vagy a piacon, »nyilván elfelejtettél valamit, és majd délután szólsz«, vagy »azért jó lesz néhány kifli az unokáknak a Jókenyérből«.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 17 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
geraz51
2012. április 29. 19:40
Szép HOSSZÚ cikket írtál Tamás bátyó,remélem ez volt a búcsú.Nyuggerként sem fogsz éhenhalni.
Bélus
2012. április 29. 18:18
"Reggel ágyban maradni? " - még az is jobb, mint ilyen hülye cikkeket írni (pénzért).
Hajdú Sógor
2012. április 29. 16:19
Az adatok elemzését 1995 és 1998 évek között 1994-hez, mint bázishoz viszonyítva végeztük el. A nyugdíjasok 3-szoros hátrányt szenvedtek el az akkori kormány intézkedései következtében: reálértékben csökkentek, az amúgy is alacsony nyugdíjak az egészségügyben és egyéb szinte mindenre kiterjedő elvonó intézkedések hátrányainak halmozott hatása érvényesült és elmaradt a más országokban szokásos reál-értékű nyugdíj növekedés. A magyar nyugdíjak 1994 évi szintjének reál-értékét csak 2002-ben érték el. Tehát a 8 év során elmaradt másutt rendszeres növekedés elmaradásáról sajnos nem beszélnek. Pedig ennek összege is több száz milliárd forintot tesz ki. a Horn-kormányzat alatt a viszonylag alacsony magyar nyugdíjak reál értéke tovább csökkent. Ezek szerint a mai átlagos nyugdíjastól minden évben a reklámozott 19 000 Ft-os emelésnek és a megígért 13 havi hetenkénti csepegtetésnek a többszörösét vették el. 1995 és 1998 között összesen 198876 Ft összeget tulajdonítottak el egy átlagos nyugdíjastól. http://www.mkdsz1.freeweb.hu/n42/nyugdij2004.htm
Hajdú Sógor
2012. április 29. 16:15
Bokros-csomag Fő elemei 8%-os vámpótlék bevezetése az energiahordozókon kívül minden árura (március 20-tól). A forint 9%-os egyszeri leértékelése, illetve a forint csúszó leértékelésének bevezetése (kezdetben havi 1,9%-os mértékben). Főképp a leértékelés és a vámpótlék bevezetése következtében felpörgött az infláció, jelentősen csökkentve a bérek reálértékét. A nominálbérek emelkedésének korlátozása az állami szférában (ami a magánszféra béreire is hatott). A felsőoktatás, a fogászati ellátás ingyenességének megszüntetése. A felsőoktatásban munkaerő-leépítési normákat határoztak meg. A gyermekgondozási segélyre, családi pótlékra, gyermeknevelési támogatásra jogosultak körének szűkítése. Csökkentették a gyógyszerek állami támogatását, felemelték a nyugdíjkorhatárt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!